Фейк: Олег Сенцов «втік з України» в Чехію

Насправді Олег Сенцов, який від початку повномасштабного вторгнення служить в лавах ЗСУ, поїхав у Чехію презентувати свій новий фільм.

«Вимагає в Українців готуватися до десятиліття війни, хоча сам воює хіба що з пивом в чеських барах» — такими коментарями пропагандисти супроводжують свої публікації про те, що український режисер та громадський діяч Олег Сенцов нібито втік до Чехії. На відеофрагменті інтерв’ю, яке поширюють проросійські ресурси, Сенцов радить не сподіватися на швидку перемогу і закликає до впровадження структурних змін з переведення економіки країни на військові рейки. 

Скриншот — Telegram

Однак ця новина є фейком. Сенцов нікуди не тікав з України — він прибув на Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах презентувати свій фільм «Реал». Стрічка була знята одним кадром без монтажних склейок під час українського контрнаступу минулого літа в напрямку Роботиного на Запоріжжі. Режисер також зустрівся з президентом Чехії Петером Павелом та поспілкувався з ним на тему підтримки України. 

Олег Сенцов уперше з початку повномасштабного вторгнення перебуває у закордонній відпустці. Наприкінці лютого 2022 року режисер долучився до лав Теробони, а зараз служить у 47-й механізованій бригаді ЗСУ «Магура». Під час служби його декілька разів було поранено (зокрема, у вересні 2023 року Сенцов отримав легку контузію), але він повертався в стрій — наприкінці квітня цього року режисер захищав Часів Яр. Отже, повідомлення про те, що Олег Сенцов втік в Чехію — абсолютно безпідставний фейк, покликаний деморалізувати українське суспільство. 

Нещодавно ми уже спростовували схожий фейк про митців у матеріалі Фейк: Музиканти Київського симфонічного оркестру «втекли з України».

Джерело