Карпатка – працьовита й миролюбна
Українські карпатські бджоли (скорочено – Карпатка) надзвичайно працьовиті та миролюбні. Це пояснюється умовами їх життя в суворому гірському кліматі, де тепла, сонячна, сприятлива для роботи погода впродовж лічених хвилин може змінитись на дощову і прохолодну. В цих умовах бджолам потрібно швидко братися до роботи, інтенсивно приносити нектар та квітковий пилок, щоб зуміти забезпечити сім’ї медом і вижити в цих важких умовах.
Карпатські бджоли здатні працювати в умовах з низькою освітленістю, при високих перепадах градієнтів температур у підніжжі гір і на їх вершинах, здатні приносити нектар навіть в невеликий дощ та забирати нектар з цукристістю менш як 8%, одночасно працювати на багатьох видах рослин.
За сприятливих умов карпатські бджоли здатні збирати 120-150 кг товарного меду за сезон. Усі ці властивості дають можливість успішно використовувати українських карпатських бджіл у різних куточках світу як на невеликих приватних, так і на потужних промислових господарствах.
Один з вагомих продуктів експорту з пасік України – пакети та матки карпатських бджіл. Вступ України до Євросоюзу, інтеграція у світові торгівельні структури дасть можливість пасічникам працювати більш впевнено та рентабельно, адже фінансова самодостатність дозволить більше уваги й засобів виділяти для збереження карпатських бджіл.
За матеріалами ІЦ «Зелене досьє»