РОСІЯ ВБИВАЄ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ! діаспоряни усього світу вийшли на мітинги через атаку на “Охматдит”
У Чикаго відбулася акція протесту після масованого російського ракетного удару по Україні
9 липня українці в США провели мітинги, вимагаючи відповідальності росії за напад на дитячу лікарню
Українська діаспора Чикаго організувала акцію протесту у центрі Міста Вітрів після масованої російської ракетної атаки на українські міста та клініку “Охматдит” у Києві 8 липня.
Піл час акції активісти висловили протест проти російського терору та закликали до більшої військової підтримки України. Мітингувальники тримали відповідні плакати та розклали перед собою на асфальті заплямовані у червоний колір дитячі іграшки.
До екстрених мітингів та акцій протесту проти російської агресії також долучилися громади у Нью-Йорку, Вашингтоні, Лос-Анджелесі та інших містах США. Українці закликали американський уряд до більшої підтримки напередодні саміту НАТО. Мітингувальники утворювали довгі ланцюги та крокуючи вулицями міст з транспарантами, плакатами та прапорами на підтримку України.
Шотландія: демонстрації солідарності з Україною в Единбурзі
Українська та шотландська громади підняли голос протесту проти жорстоких нападів росії на Україну, які призвели до загибелі багатьох мирних жителів, зокрема дітей. Демонстрацію організували в Единбурзі 9 липня 2024 року, щоб висловити солідарність із постраждалими та засудити примусове переміщення українських дітей до росії, яке було визнано грубим порушенням міжнародного права.
Після трагічних ракетних обстрілів України 8 липня, тисячі людей зібралися біля Генерального консульства росії в Единбурзі, висловлюючи неприйняття жорстоких дій росії та співчуття жертвам, у тому числі дітям, які загинули під час вибухів. Демонстрації охопили й інші міста Шотландії, зокрема Глазго та Абердін, жителі яких одностайно вимагають міжнародної відповіді на агресію проти України.
У Кишиневі провели виставку українського фотожурналіста та аукціон на підтримку “Охматдиту”
У центрі Mediacor у Кишиневі відбувся благодійний аукціон, а також виставка робіт українського фотожурналіста Яна Доброносова, який перебував поблизу НДСЛ “Охматдит” у момент прильоту російської ракети 8 липня і зробив фото наслідків ворожого удару.
Організатор заходу – Асоціація української культури та мистецтва в Молдові “Пташка”.
Посол України в РМ Марко Шевченко розповів присутнім про черговий воєнний злочин армії росії і подякував народам та урядам Молдови та інших країн за солідарність і допомогу.
Голова Делегації ЄС в РМ European Union in the Republic of Moldova Яніс Мажейкс запевнив, що ЄС допомагатиме Україні до її перемоги.
У посольстві додали, що учасники заходу взяли активну участь в аукціоні. Зібрані кошти скерують на відбудову лікарні “Охматдит”, як і кошти (5 тис. євро), зібрані під час благодійного концерту “Молитва за Україну”, який зорганізувала дружина посла Олеся Шевченко, International Women’s Club of Moldova – IWCM та Filarmonica Națională “Serghei Lunchevici” – Moldova.
У нідерландському Роттердамі 12 липня відбулася мирна хода, участь у ній взяло близько сотні українців, а у місті Утрехт українська громада провела демонстрацію-ходу через масовану ракетну атаку росії по Україні.
“Після атаки на дитячу лікарню “Охматдит” та масованого обстрілу України багато українців відчули потребу вийти на мирну демонстрацію, висловити свої співчуття, а також вкотре наголосити, що війна в Україні триває, що це нам дуже болить. Ми пройшли меморіальною ходою від центрального вокзалу через центр міста Роттердам, а також до міської ради, щоб звернути увагу європейців на цю страшну трагедію”, – заявила координаторка Українського дому в Роттердамі Оксана Савчук.
Під час мирної ходи в Роттердамі учасники акції йшли з українськими прапорами, квітами та дитячими іграшками, вигукуючи, що “росія – терористична держава”, “Бомбардування дітей – це воєнний злочин”, “Треба озброїти Україну вже зараз”.
Також депутати міської ради, представники різних партій вийшли до мітингарів та висловили свої співчуття та підтримку.
У місті Утрехт українці провели мирну демонстрацію-ходу “Голос проти насилля”.
“Головний меседж був про необхідну допомогу, підтримку України, а також важливо було показати місцевим жителям жахливі реалії війни. Ми скандували “росія – терористична держава”, “Допоможіть Україні” та “Врятуйте Україну”. Цей захід був необхідний кожному з нас, щоб пережити біль та гнів разом”, – заявила координатор центру для українців “Вітальня” та представниця української громади в Утрехті Анна Бєляєва.
У Страсбурзі українська громада провела акцію протесту навпроти російського консульства
12 липня навпроти будівлі російського консульства у Страсбурзі (Франція) українська громада провела мітинг протесту проти чергового акту агресії росії щодо невинних українських дітей – масованої ракетної атаки по лікарні “Охматдит” у Києві 8 липня.
Українські діти, які брали участь в акції, поклали перед консульством дитячі іграшки “в крові”, які символізують невимовний біль, що відчули українські батьки, і весь народ України.
“Ми вшановуємо пам’ять жертв і висловлюємо глибокі співчуття їхнім родинам. Ніколи не забудемо і не пробачимо цей акт варварства. Звідусіль українці об’єднуються, щоб допомагати і підтримувати одне одного в цей важкий час. Російська військова агресія триває, але ми маємо залишатися сильними та об’єднаними у боротьбі за нашу свободу та майбутнє”, – наголосили у ППУ при Раді Європи.
Акція у Чехії
У Празі кілька десятків українців вийшли на площу в центрі для протесту проти бомбардування дитячої лікарні.
Мітингарі принесли великий банер “Без поразки росії миру бути не може” та розклади дитячі іграшки та одяг, заплямовані кров’ю. Організатори закликали затвердити спільний фонд країн НАТО для України, нагадавши, що у вівторок, 9 липня, розпочинається саміт НАТО.
Згодом у соцмережах з’явилися фото та відео, на яких чоловік та жінка виливають два відра з “кров’ю” на стенд та таблицю біля російського посольства у Празі. У мережі повідомили, що протестувальники використали кетчуп, щоб імітувати кров.
Акція у Німеччині
Проукраїнський мітинг відбувся також у німецькому Берліні — ввечері 8 липня українці та небайдужі німці організували акцію протесту проти ракетної атаки росії. Мітинг організував німецький дизайнер Френк Вільде, який активно підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення росії.
До того Вільде опублікував в Instagram фото з лялькою у закривавленій тканині, футболкою із написом “росія – це країна-терорист” та прапором ООН із закликом виключити рф з організації.
На мітинг у Берліні зібралися сотні людей, які вимагали, щоб Німеччина надала Україні далекобійні ракети Taurus.
Протестувальники у соцмережах повідомили, що місцева поліція заборонила спілкуватися їм українською мовою, пояснивши це тим, що вони не могли контролювати змісту промов.
Акція у Польщі
8 липня українці провели акцію протесту у Варшаві, під Палацом культури та науки. Мітингувальники розклали свічки, дитячі іграшки та одяг, а також тримали плакати із написами “Що страшніше – росія чи рак?”, “Чому світ дозволяє росіянами вбивати наших дітей?”, “росіяни, горіть у пеклі”.
За даними “Радіо Свобода”, 9 липня у Варшаві відбудеться ще один мітинг біля одного з дитячих госпіталів міста.
Вранці 8 липня російські війська завдали по Україні масованого удару, випустивши 38 ракет.
Від масованої ракетної атаки постраждали Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Словʼянськ, Краматорськ. Пошкоджені житлові будинки, інфраструктура та дитяча лікарня “Охматдит”.
Унаслідок ворожої атаки по Києву загинули 33 особи, зокрема четверо дітей. Також відомо про 127 постраждалих. Загалом жертвами ракетного удару по Україні стали 36 людей, ще 170 зазнали поранень.
Уламки впали майже у всіх районах столиці – пошкодження є у Голосіївському, Солом’янському, Шевченківському, Дніпровському, Дарницькому, Святошинському, Деснянському районах Києва.
Одна із російських ракет влучила у відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, пошкоджено 5 корпусів – постраждали 10 людей, шестеро з них – діти. Також відомо про двох загиблих, обидва – дорослі. Одна з них – молода лікарка медзакладу.