Головні загрози для рослинного світу під час війни

Головні загрози для рослинного світу під час війни

Велику кількість рослин різних видів може спіткати фізичне повне або часткове знищення. Коли техніка, вибухи, артилерійські обстріли та інші механічні дії, численні пожежі можуть знищити рослинність на поверхні. Це включає пошкодження або повне знищення рослинних покривів, що порушує екосистеми й природний баланс.

На рослини можуть впливати хімічні забруднювачі. Це відбувається внаслідок вибухів, витоків нафтопродуктів у ґрунти та поверхневі води тощо. Це призводить до токсичного впливу на рослини, включаючи порушення процесів фотосинтезу, погіршення росту і розвитку, а також зменшення врожайності. Відомим є інший чинник, коли росія застосовує заборонену хімічну зброю у великих кількостях. Крім негативного впливу на людину, це також має великий негативний вплив на рослини.

Втрата рослинного покриву через вибухи та руйнування інфраструктури може призвести до ерозії ґрунту. Це своєю чергою ускладнює відновлення рослинності, оскільки такі пошкоджені ґрунти можуть мати низький, або навіть нульовий рівень родючості та не зможуть бути здатними сприяти росту рослин, або їхньому відновленню надалі.

Воєнні дії можуть пошкодити системи водопостачання, що ускладнює доступ рослин до води. Це своєю чергою призведе до висихання або недостатнього зволоження рослин, або негативно вплине на їхній ріст. З іншого боку вода може бути токсичною і це також негативно впливає на рослини.

Війна це також знищення біорізноманіття на деяких територіях. Гинуть комахи, птахи, тварини. Це спричиняє знищення або переміщення цілих видів рослин і тварин. У підсумку відбудеться порушення природного балансу і війна таким чином вплине на здатність відновлення екосистем. Звідси як наслідок – вплив на клімат і місцеві екологічні умови.

Що робити після війни і як боротися з наслідками?

Насамперед – моніторинг за станом рослинності на уражених територіях, оцінка втрат. За можливістю ці дії потрібно проводити якомога частіше, щоб розуміти масштаби й причини змін. Наступний крок – розмінування й прибирання територій (ґрунту і води), або консервація на певний період. Після цього можна використовувати відомі наукові стратегії для боротьби з ерозією і забрудненням, відновлюючи таким чином рослинний покрив і екосистеми.

Екологія. Право. Людина

Джерело