Преображення – запорука Воскресіння

“Відповідь на питання про те, як шукати живий зв’язок з Богом, дає нам подія Преображення Господнього”, — митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик), Православна Церква України.

Преображення - запорука Воскресіння

Незабаром після того, як Спаситель відкрив учням, що Йому слід багато постраждати від юдеїв, бути убитим й у третій день воскреснути, Він звів трьох апостолів – Петра, Якова та Іоана на гору Фавор і Преобразився перед ними: лице Його просяяло, як сонце, одяг зробився білий, як сніг. Преображення Христове супроводжувалося явленням старозавітних пророків Мойсея та Іллі, які говорили з Господом про Його близький відхід. Здивування учнів досягло межі, коли всіх осінила світла хмара і з неї почувся голос: «Цей є Син Мій Улюблений, про Нього благовістили; Його слухайте». 

 “Господь преобразився не без причини, але щоб показати нам майбутнє Преображення єства нашого й майбутнє Своє пришестя на хмарах у славі з ангелами», – говорить святитель Іоан Золотоустий.

Крім того Преображення стосується особисто кожного християнина: чи можемо ми маючи ту ж людську природу, що й апостоли, стати учасниками Преображення, доторкнутися до життя майбутнього століття, сприйняти Фаворське Світло? У цьому прагненні до осяяння нествореним Світлом і полягає духовний зміст нашого життя. Образ цього прагнення показав Сам Господь на Фаворі у Своїй молитві.

Фото: https://www.unian.ua/lite/holidays/koli-preobrazhennya-gospodnye-2021-ukrajina-data-svyata-11076884.html

Слухати інші програми:

Як навчитися прощати
Людина без віри не існує
Псалми у літургії Церкви
Успенський піст є присвячений Діві Марії
Євхаристія – це живий зв’язок з Богом

Джерело