Сьогодні молодь проводить в інтернеті близько 8 годин на день
про Тиждень виховання, що відбудеться у РКЦ в Україні з 1 по 7 вересня темою тижня виховання буде: “Бог смартфона” –
розповідає Анна Додар – працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей “Всесвіт”, міста Житомира.
Сайт Комісія Душпаст молодіЮтуб Душпаст молоді
Ми у ком душпаст молоді ставимо постійно собі запитання щодо мети молоді та досліджуємо потреби молоді. Сьогодні існує ціле покоління молоді, яке зростає з інтернетом та смартфоном. Тому, ми вирішили запропонувати церкві пороздумувати про роль та використання смартфону, про Церкву в інтернеті та запрошуємо вихователів, душпастирів
Книжка покоління айджен вийшла в 2014 році? а Церква почала роздумувати про це задовго і ще у 1970х роках розглядала питання використання засобів технічного прогресу для поширення звістки про Христа.
Чи я використовую свій смартфон, інтернет для поширення доброї новини? Чи проголошую Христа через мої коментарі, репости тощо?
Дехто переб у телефоні по 4-8 годин на добу. То чи панує Бог у моєму телефоні та інтернеті?
У документах Церкви йдеться про те, що засоби комінікації та інтернет не може замінити реального причастя, таїнств та Церкви основних цінностей христ життя, а тільки доповнити.
Щодо загроз. Багато проведено досліджень висновки котрих про те, що багато молодь проводить часу на добу – більше ніж звичайний робочий день. Цей час впливає не лише на фізіологінеий стан дитини, але й впливає на мозок дитини що може призвести до дуже негативних наслідків. Через привязаність до смартфону багато молодих люлей ми стали меньше зконцентрованими, погіршилася память та сон, погірш уміння та навички спілкування.
Норма переб в інтернеті. До 2х років дитині взагалі не рекоменд давати телефон, планшет і навіть без телефізора малеча може обійт
З 3 до 5 років – допуст нормою є 1 година користування смарт, планшетом
З 5-18 – 3 години
Особистий телефон рекомендовано придбавати дитині після 13 років. Це допустимо в разі, якщо дитина знає, як користуватися т