Експерти «Ліги Сильних» допомагатимуть Києву з облаштуванням безбарʼєрного простору в закладах культури

Експерти «Ліги Сильних» допомагатимуть Києву з облаштуванням безбарʼєрного простору в закладах культури. Про це домовилися під час підписання Меморандуму представники Департаменту культури КМДА та Громадської спілки «Ліга Сильних».

«В умовах повномасштабної війни доступність культурних послуг – першочергове завдання для столичних закладів культури. Оскільки мистецтво допомагає ментально відновлюватися людям, зокрема внутрішньо переміщеним особам, ветеранам і тим, хто постраждав через агресію росії проти України. Співпраця з «Лігою Сильних» дасть змогу проаналізувати культурні простори на доступність. І вже за результатами моніторингу впровадити принципи безбар’єрності в мистецьких закладах», – повідомив директор Департаменту культури Сергій Анжияк.

Він наголосив, що за умовами Меморандуму громадська спілка надаватиме консультативну та експертну підтримку в розвитку безбар’єрності в столичних закладах культури.

«Безбарʼєрність – це не лише про комфорт для людей з інвалідністю. Якісно облаштовані обʼєкти за принципом універсального дизайну полегшують життя багатьом – і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і людям старшого віку, і вагітним жінкам, і тим, хто має тимчасове порушення здоров’я. Тому впровадження ключових принципів доступності значно розширить можливості киян та гостей міста відвідувати культурні заходи», – прокоментувала виконавча директорка «Ліги Сильних» Дарʼя Сидоренко.

Також експерти «Ліги Сильних» оцінять наявний рівень доступності столичних закладів культури. Крім того, вони надаватимуть консультації щодо принципів безбар’єрності під час розробки та реалізації заходів зі створення безбарʼєрного простору. 

«До вирішення питання безбар’єрності столиця підходить комплексно. Маємо створити комфортне та доступне середовище для всіх містян і гостей столиці – від доріг та інфраструктурних об’єктів до освітніх і культурних закладів. Так, всі департаменти КМДА впроваджують План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затверджений Київським міським головою. У кожному структурному підрозділі визначені відповідальні, які безпосередньо впроваджують принципи безбар’єрності у тій чи іншій сфері», – зауважила заступниця голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

Нагадуємо, що раніше ГС «Ліга сильних» провела курс із безбар’єрності для співробітників структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації. Навчання організовано на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Києві.

Джерело