Оцінка державним послугам: для збору фідбеку від підприємців запрацювала онлайн-платформа «Пульс»
Запрацювала онлайн-платформа «Пульс» для збору відгуків від бізнесу про взаємодію з державою. Тепер кожен підприємець може поставити оцінку державним послугам. На етапі бета-тестування можна оцінити 22 держоргани, але поступово їхня кількість збільшуватиметься. Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Платформа покликана одночасно допомогти і керівникам держави, і підприємцям. Урядовці зможуть побачити об’єктивну картину якості державних послуг та ефективніше і швидше реагувати на проблеми підприємців. А ті, своєю чергою, – розповісти про свій досвід та, в разі потреби, попросити допомогу у вирішенні питань, які виникають.
Фідбек від бізнесу буде відцифрований та стане так званим Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців). Система складатиметься з трьох компонентів – дашборду, інформаційного вікна та особистого кабінету.
Дашборд – інформаційна панель для прийняття управлінських рішень із ключовими показниками, що дасть змогу оперативно оцінити стан задоволеності державними послугами у зручному для аналізу та сприйняття форматі. Дашборди з оцінками від бізнесу та динамікою звернень – публічні.
В інформаційному вікні для надання відгуку підприємці можуть лишити відгук про взаємодію з державними органами та повідомити про проблему, якщо вона виникла. Для цього потрібно авторизуватися будь-яким зручним способом – електронним підписом, через банк ID або Дія.Підпис. Після цього підприємцю запропонують заповнити дві форми – коротку (для оцінки державного органу та базових критеріїв) та довгу (передбачає можливість більш конкретно поділитися досвідом і вказати, який орган влади та особа(и) перешкоджали підприємницькій діяльності). Довга форма може бути спрямована або до Урядового контактного центру, де обробляється як звернення громадянина, або, у складних випадках, – до Ради бізнес-омбудсмена, якщо питання належать до її компетенцій.
Після заповнення форми підприємець зможе відслідковувати статус її розгляду онлайн в особистому кабінеті – від моменту формування заявки до відповіді представника держави. А коли отримає відповідь – оцінити весь процес опрацювання звернення від 1 до 10.