«Кожна картина – це слово чи почуття, яке зображене кольорами фарб», – владика Володимир освятив музей Патика у Львові
Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня 2024 року, владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії освятив музей відомого українського живописця, пейзажиста, майстра натюрморту Володимира Патика, у Львові за адресою: вул. Матейка 4.
«Не можна мистецтво не любити. Його можна любити, або дуже любити», – ствердив архиєрей.
«Що таке слово? Ми комунікуємо за допомогою слова. Це називається вербальна комунікація чи вербальна присутність іншої людини серед нас. Є слово, яке ми промовляємо, є слово, яке ми пишемо, а ось картина як витвір мистецтва – це слово чи почуття, яке зображене кольорами фарб. Ось тут в музеї Патика ми зустрічаємо слово зображене фарбами. Ми бачимо світ і життя художника його очима», – зазначив він.
«Володимир Патик прожив довге і благословенне життя, майже 90 років чим здивував навіть Псальмопівця, який каже, що людське життя – це 70, від сили 80 років. Коли ми сьогодні подивимося на твори мистецтва, можливо також будемо здивовані. Благословляючи цей музей окропимо також і вас свяченою водою», – додав владика Володимир.
Відтак архиєрей благословив приміщення музею.
У Музеї Володимира Патика знаходиться близько 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви а також особисті речі митця. Ця приватна колекція його дружини Романи стала основою нового Музею, який відкрито напередодні Дне Незалежності України у старовинній віллі на вул. Матейка 4.
Перша зала – присвята Львову, друга зала – непрості роздуми над історією України і світу, третя – калейдескоп подорожей, й окремий простір, який розповідає біографію Володимира Патика, ознайомлює із художнім середовищем Львова 1960-70-х років і найважливішим місцем митця – студією.