Українці Чикаго потужно відзначили День незалежності України
З нагоди найбільшого державного свята України, яке третій рік поспіль відзначається в умовах російського повномасштабного вторгнення, у США відбулося сотні різноманітних заходів: громадських віче, мітингів, молитов, автопробігів, фотовиставок, фестивалів, концертів, переглядів українських стрічок тощо. Тим самим діаспора прагнула привернути увагу до війни в Україні, нагадати про наших полонених та зібрати допомогу для ЗСУ.
У Чикаго святкування Дня Незалежності України під гаслом “Перемога України – перемога демократії” відзначили символічним живим ланцюгом і великим громадським віче. Сотні діаспорян з плакатами і синьо-жовтими прапорами зібралися в Українському “селі” (Ukrainian Village) щоб відзначити 33-ю річницю відновлення нашої Незалежності.
Свободи від комуністичного режиму.
Основна програма відбулася у суботу, 24 серпня, на площі перед Українським культурним осередком, після чого учасники святкування утворили живий ланцюг уздовж Чикаго-авеню.
Люди масово заспівали український славень, перед загальною молитвою за Україну, і перетворили жваву чиказьку магістраль – вулицю Чикаго – на символічний докір, нагадування про вбитих і закатованих, про тих, кого саме зараз катують в полоні і тих мирних жителів, на голови яких масово скидають бомби.
Світе прокинься! Подивися в очі дитини, яка тримає плакат, і немовляти, загорнутого в синьо-жовтий прапор! Ці очі благають про допомогу, як два роки тому вони благали закрити небо над Україною і дати більше зброї.
Захід організував Іллінойський відділ Українського конгресового комітету Америки. Він завершився в Українському культурному центрі благодійним вечором української музики, збором коштів для допомоги ЗСУ через фонд Help Heroes of Ukraine.
Перед цим, у неділю, 18 серпня, в районі Ukrainian Village у Чикаго відбувся автопробіг, мітинг на колесах, яким організатори планували привернути увагу до захоплених росією українських цивільних осіб та військовослужбовців.
Дев’яносто відсотків українців, яких росія утримує в полоні, зазнають тортур і не доїдають, – заявив генпрокурор України Андрій Костін.
Організація Об’єднаних Націй також стверджує, що полонені потерпають через “повторні побиття, удари електричним струмом, погрози страти, тривалий стрес та імітацію страти”, – йдеться у звіті міжнародної організації на початку цього року. “Більшість з них зазнали сексуального насильства”.
Автопробіг відбувся у третьому за чисельністю населення місті США – в Чикаго. Це був уже 12-й захід, який організував активіст з України Роман Глива.
Акція, в якій взяли участь мотоциклісти, відбулася на парковці місцевої аптеки в районі Ukrainian Village у Чикаго.
Десятки автомобілістів і мотоциклістів прибули на акцію і, сигналячи, вишикувались уздовж Чикаго-авеню, головної артерії етнічного кварталу. Мітинг вирізнявся гаслами, намальованими на автомобілях, та плакатами, які привертали увагу до українських військовополонених.
Написи були про бійців, які захищали Донецький обласний порт Маріуполя, більшість з яких – бійці 12-го окремого окремого підрозділу спеціального призначення Нацгвардії “Азов”. Спецпризначенці, міліція та інші збройні сили захищали місто і утримували його як останній бастіон величезного металургійного заводу “Азовсталь”. Російські війська захопили друге за чисельністю населення місто регіону в травні 2022 року, коли українці вийшли з заводу.
У російському полоні ще залишаються до 1000 захисників Маріуполя, – повідомляє асоціація родин захисників “Азовсталь”.
Слава нації!
Ukrainian People Magazine
Photos by Tetyana Drozhzhyna