День Бога Творця у Київській Архієпархії

День Бога Творця у Київській Архієпархії

Початок церковного року нагадує нам про те, що у цей день Церква відзначає також День Бога Творця, як всесвітній день молитви за збереження створіння.

Референт з питань екології Київської Архієпархії отець Роман Романович під час недільної Літургії звернувся до парафіян громади Великомученика Юрія у Василькові із екологічною наукою. Вона будувалась на постаті митрополита Андрея Шептицького. Темою проповіді була «Відповідальність за створіння в час війни у світлі вчення та діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького». Наука була приурочена відзначенню 80-ї річниці з дня смерті митрополита Андрея Шептицького та сфокусована на популяризацію екобогословської спадщини та природоохоронної діяльності владики Андрея.

Екореферент відкривав ту багатогранність митрополита Андрея, яка безпосередньо торкалася його діяльності у відношенні збереження довкілля. Так для прикладу заснування в 1937 році з ініціативи владики Андрея монашого скиту в Ґорґанах свідчить про розуміння важливості Літургії в житті кожного християнина, а особливо того, який перебуває цілодобово й по декілька місяців у горах, серед лісу й іншого Божого створіння. Ця обитель отців-студитів в урочищі Лужки була місією для лісорубів, декілька сотень яких не покидали гір, виконуючи свою професійну діяльність. Їхня молитва була спрямована до Всевишнього Творця з вдячністю за Його дари створіння, а їх духовне збагачення підвищувало рівень екологічної свідомості й перешкоджало вчиненню екологічних гріхів, зокрема таких, як бездумне вирубування й розкрадання лісу та браконьєрство.

Також Праведний митрополит дбав і про ментальне здоров’я, будучи фундатором перших українських санаторіїв – «живців». «Сірководнева народна лічниця» стала відомим карпатським курортом, куди приїздили оздоровлятись не лише священнослужителі, а й широкий загал краян.

Це декілька прикладів тої великої роботи яку чинив Митрополит, дбаючи не тільки про збереження дарів природи, а й одночасно допомагав віднайти людині своє справжнє місце у примноженні цих дарів.

На завершення священник презентував новий церковно-екологічний календар на 2025 рік, який присвячений постаті Митрополита Андрея та його екосоціальному служінню і практичним ініціативам задля збереження природної спадщини Творця.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело