Віталій Кличко відвідав пологовий будинок у Святошинському районі, де встановили сонячну електростанцію

Мер Києва Віталій Кличко відвідав один із пологових будинків у Святошинському районі столиці, де завершили роботи з оснащення закладу сонячною електростанцією потужністю 120 кВт. Встановили загалом понад 200 панелей.

«Відтепер, у разі відключення електропостачання, медзаклад матиме власне джерело безперебійного живлення. Це вкрай важливо, адже в пологовому будинку є операційний блок та функціонує відділення для інтенсивної терапії новонароджених. Встановлення сонячного та гібридного інверторів дозволить не тільки отримувати електричну енергію з сонячної, а й накопичувати її», – зазначив Віталій Кличко.

Він розповів, що роботи з оснащення медзакладів сонячними електростанціями виконують у межах проєкту міжнародної допомоги від Уряду Німеччини. Та нагадав, що влітку Київ підписав з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) Меморандум про співпрацю у впровадженні альтернативної енергетики.

«Завдяки допомозі німецьких партнерів столиця наразі реалізовує проєкт оснащення 3-х медзакладів автономними сонячними електростанціями. Загальний бюджет – 500 тисяч євро. Вони надаються столиці на безповоротній основі. Всі відібрані для проєкту медзаклади мають необхідні площі для встановлення панелей. А потужність кожної станції розраховується залежно від потреб об’єкта», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер столиці також наголосив, що сьогодні в умовах критичної ситуації, що склалась в енергосистемі України через російські обстріли, міська влада нарощує енергетичну автономність. У Києві збільшують кількість незалежних джерел живлення для роботи в умовах можливих знеструмлень. Профільний департамент КМДА напрацював програму комплексного впровадження систем сонячної генерації в різних секторах – житловому фонді, соціальній сфері, на об’єктах господарства.

Нагадаємо, готуючись до нового опалювального сезону, всі котельні міста, де це дозволяє потужність, уже оснастили генераторами для безперебійної роботи.

Об’єкти, особливо критичної інфраструктури, місто планує обладнати когенераційними установками. Столиця вже замовила 15 таких установок. Їх виробництво триває на одному з європейських заводів.

Цього року в Києві також збільшили кількість пересувних мобільних котелень – удвічі. Зараз їх у розпорядженні тепловиків понад 50. У разі надзвичайних ситуацій котельні забезпечуватимуть теплом медустанови та інші об’єкти соціальної сфери. А також заклади, на базі яких працюватимуть пункти обігріву.

Джерело