Владика Володимир очолив Вечірню у східному обряді на початку 28-го Міжнародного Конгресу Renovabis
У вівторок, 10 вересня 2024 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Владика Володимир звершив Вечірню у співслужінні єпископа-помічника Мюнхена- Фрайзінга Вольфганга Бішофа, у парафіяльному храмі святого Юрія м. Фрайзінг (Німеччина). Урочистим співом молитву супроводжували представники Східної колегії (Collegium Orientale) міста Айхштет (Німеччина). Повідомляють на офіційному сайті Renovabis.
З духовним словом до присутніх звернувся єпископ Вольфганг Бішоф.
«Тож молімося з надією та довірою за тих, у кого надії та довіри стає все менше», – сказав наприкінці своєї проповіді єпископ-помічник Вольфганг Бішоф єднаючись у молитві з народом України.
Владика Володимир наприкінці моління подякував всім присутнім за спільну молитву. Відтак звучало многоліття різними мовами.
Опісля у парафіяльному храмі св. Юра відкрилася виставка: “Ікони проти війни”. Українські художники Соня Атлантова та Олександр Клименко зобразили свої ікони на кришках та порожних ящиках від боєприпасів, перетворивши їх на мистецтво. Це перетворює символи російсько-загарбницької війни на символи життя, надії та впевненості у перемозі України.
Ідея перетворити ящики з патронами на мистецтво виникла у 2014 році, коли війна в Україні ще обмежувалася сходом країни. Олександр Клименко їздив на фронт і бачив багато порожніх ящиків, які залишилися після боїв. Він вирішив використати їх як матеріал для своїх ікон, перетворивши щось смертоносне на знак миру. Олександр Клименко та Соня Атлантова використовують ящики з боєприпасами такими, якими їх знайшли: вони не ремонтують, поверхню не ґрунтують, залишаються помітними оригінальні деталі, такі як цвяхи, наклейки, петлі та інші сліди. На цій сировині малюють ікони, використовуючи як фарби землю, пісок або вугілля з найближчих околиць ділянки.
Всі бажаючі могли придбати ікони, виручені кошти з яких скеровані на проект допомоги Україні з подолання наслідків війни.
Як повідомляють організатори, у 28-му Міжнародному Конгресі беруть участь 220 учасників із 26 країн, які слухають цікаві лекції, ведуть мотивуючі дискусії та обмінюються досвідом.