У Римі закінчилися формаційні курси для нових католицьких єпископів
21 вересня у Ватикані завершився навчальний курс для нових єпископів, що розпочався 15 вересня. Участь у щорічних курсах, які відомства Римської курії, відповідальні за призначення єпископів, організовують у вересні для новопризначених архипастирів, взяли 267 ієрархів.
Україну представляли владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії, владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Із Канади до Рима приїхали владика Михайло Кв’ятковський, єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, владика Михайло Смолінський, єпископ Саскатунської єпархії. Також участь у формаційних курсах беруть владика Теодор Мацапула, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, та владика Йона Максім, архиєпископ і митрополит Пряшівський.
Єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як по завершенню курсів зазначив, що «хоч ми дуже різні, але з перших хвилин знайомства відчувається спільний сильний дух, який нас єднає через служіння Богові та Церкві».
«Ми говоримо різними мовами, але розуміємо один одного дуже добре, бо маємо спільні цінності, основані на нашій вірі. Ця зустріч дає змогу нам, владикам з України, бути свідками правди про війну проти нашого народу, дякувати за молитву та просити про подальшу підтримку нашої страждальної України», — додав владика.
Під час заходів ієрархи були розділені на дві групи: 153 приїхали з 46 різних країн давньої присутності Церкви, з них — 25 єпископів східного обряду та 5, які виконують служіння в Римській курії, а 114 єпископів походили з теренів, які перебувають у віданні Дикастерії євангелізації. Цього року вперше частина робочих сесій була проведена разом для двох груп.
Коментуючи участь у зібранні, єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха наголосив, що «має радість бути на цій формаційній зустрічі».
«Кожен із єпископів є знаком надії і життя Христової Церкви в найрізноманітніших куточках світу. Багато спілкування, глибоких роздумів, нових дружніх стосунків. І багато любові до України», — поділився владика Максим.
Нововисвячені єпископи також мали нагоду поспілкуватися з Папою Франциском. Учасників курсу, організованого Дикастеріями у справах єпископів та Східних Церков, Святіший Отець прийняв 19 вересня, а тих, які походять з місійних теренів, — 21 вересня.
Такі зустрічі відбуваються за зачиненими дверима у формі запитань і відповідей. Окрім того, єпископи служили Євхаристійні богослужіння в римських базиліках і храмах, мали зустрічі з очільниками різних дикастерій та Державного секретаріату.
Організатори розповіли, що «це були насичені дні, у яких переживалися моменти формування та сопричастя, щоб разом із новими єпископами пережити конкретний досвід дару єпископської колегіальності в чуттєвій та дієвій єдності з наступником святого Петра».
Варто додати, що щорічну ініціативу в діяльності Римської курії організовують Дикастерії у справах єпископів, Східних Церков та євангелізації (Відділ першої євангелізації та нових партикулярних Церков). Серед завдань дикастерій — допомагати Папі в делікатному завданні вибору єпископів.
Департамент інформації УГКЦ