Як підвищити енергоефективність та отримати вдвічі менші платіжки: досвід луцького ОСББ
Після оновлення будинок став красивим, теплим, комфортним, а його мешканці забули про холод і плісняву у квартирах.
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) “Синій дім-43” у Луцьку провело термомодернізацію свого сорокарічного будинку за державною програмою “Енергодім” та отримало економію енергоресурсів близько 50% й значно менші платіжки за опалення.
Про вдалий досвід мешканців розповіли у Фонді енергоефективності.
Олена Завєдєєва, голова правління ОСББ, розповідає, що рішення стати учасниками цієї програми співвласники ухвалили не одразу. Вони проводили загальні збори кілька разів.
“Проти були, перш за все, ті, хто зробив клаптикове утеплення своїх квартир, згоди знімати це утеплення не давали, хоча саме у цих квартирах була пліснява і люди не розуміли, що це наслідки їх псевдоутеплення. Хоч і не з першого разу, але все ж необхідну кількість голосів на загальних зборах ми зібрали”, – пригадує вона складнощі на першому етапі.
Але додає, що в кінцевому результаті задоволені всі – навіть ті, хто на початку був категорично проти.
За програмою “Енергодім” у “Синьому домі-43” виконали практично всі можливі роботи, навіть замінили прилади опалення у квартирах.
“В кінцевому результаті нам вдалось скоротити споживання енергоресурсів навіть більше, ніж на 50%. Минулої зими максимальний платіж за тепло був близько 1200 грн з трикімнатної квартири”, – розповідає про досвід свого будинку Олена Завєдєєва.
За проєктом в межах програми “Енергодім” у цьому ОСББ провели цілий комплекс робіт:
Основні показники проєкту ОСББ “Синій дім-43”:
Заощадження після проведених робіт:
Олена Завєдєєва порадила всім, хто ще вагається – долучитись чи ні до програми “Енергодім” – “відкинути всі сумніви, не боятись труднощів і модернізувати свій дім – результат того вартий”. Нагадаємо, програма “Енергодім” фінансується коштом держбюджету України, а також має фінансову підтримку ЄС та уряду Німеччини.
Джерело: Екополітика