Шахраї через соцмережі обдурили двох мешканців Ратнівщини на загальну суму понад 22 тисячі гривень

  • Автор допису:

Жителька селища Ратне та мешканець селища Заболоття стали жертвами шахрайства через фейкові посилання у Facebook та Telegram.

Пенсіонерка втратила 13,6 тисячі гривень, а молодик 9,2 тисячі гривень. Про цеРайон.Ратнерозповів начальник відділення поліції №2 селища Ратне Ковельського районного управління поліції Олег Бончак.

У понеділок, 7 жовтня, до відділення поліції звернулася пенсіонерка із селища Ратне. Вона розповіла, що того дня через свій мобільний телефон в застосунку Facebook перейшла за невідомим посиланням. Згодом жінка ввела свої персональні дані та номер мобільного телефону, для отримання грошової допомоги.

Зауважимо, раніше видання Район.Ратне повідомляло, що такі виплати не проводять через соцмережі. За такою схемою діють шахраї.

Через певний час до пенсіонерки зателефонував незнайомець з невідомого номеру телефону і  попросив знову надати її персональні дані (номер банківської картки, код) та місце проживання. Згодом, заявниця зайшла у відділення «ПриватБанку», де виявила списання грошових коштів на рекламні послуги в соціальній мережі «Фейсбук» в сумі 13,6 тисячі гривень. Таким чином, жінка втрапила на гачок шахраїв і позбулася своїх грошей.

Читайте також: Шахрайство з покупкою на OLX: житель Ратнівщини перерахував гроші тричі, телефон так і не отримав

У вівторок, 8 жовтня, поліцейські зареєстрували заяву від жителя селища Заболоття про те, він що 7 жовтня через свій мобільний телефон в застосунку Telegram перейшов за невідомим посиланням, де надалі ввів номер банківської картки «Ощадбанк» та пін-код до неї, для отримання грошової допомоги.

Увечері заявник зайшов в додаток «ОщадБанк», щоб перевірити баланс грошових коштів на своїй банківській картці та виявив списання грошових коштів на банківську картку невідомої особи-шахрая, в сумі 9,2 тисячі гривень.

Начальник відділення поліції Олег Бончак вкотре наголошує, що ні в якому разі не можна переходити за посиланнями та вводити дані карток.

Рекламні оголошення про грошові допомоги не розміщують в інтернеті, або розсилають у різних месенджерах. Наразі прийом заявок про надання такої допомоги жодною організацією не здійснюється.

Нагадаємо, жителів Ратнівщини також попереджають про нові схеми телефонних аферистів. Шахраї називаються працівниками відомих банків, представниками НБУ, або операторами мобільних мереж. Потім, вони телефонують до своїх «жертв» та, під приводом вигаданих проблем, пропонують їм залишатися на лінії.

Читайте також:Хотів мотоблок, а втратив 20 тисяч: як ратнівчан ошукують в соцмережах