#11_жовтня_день_фахівців_логістичного_забезпечення «Піхота виграє битви, ЛОГІСТИКА виграє ВІЙНИ»

#11_жовтня_день_фахівців_логістичного_забезпечення

«Піхота виграє битви, ЛОГІСТИКА виграє ВІЙНИ», казав ще під час Першої світової війни генерал армії США Джон Першинг. За цим же принципом і зараз працює логістика Повітряних Сил.

Це – глобальна структура, із власним обліком, плануванням, автоматизованими системами, штатом, силами та засобами. Військова логістика передбачає величезний фронт робіт, починаючи від переміщення техніки з точки А в точку Б, закінчуючи дороговартісними укриттями для літаків.
– Перемога залежить від постійної готовності її здобути. А для цього потрібно точно розрахувати і вчасно забезпечити кожен організм, у нашому випадку Повітряних Сил, усіма необхідними засобами для виконання тих чи інших завдань, – прокоментував командувач логістики Командування Повітряних Сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Куляс.
Сказати, що об’єми роботи логістів під час повномасштабного вторгнення виросли – це нічого не сказати. Адже, як не крути, війна – це ресурси, точніше їх постійне споживання.
Кожен підрозділ ЗРВ працює із обладнаних позицій. Кожному потрібно вчасно підвезти озброєння, заправити, забезпечити усіма необхідними ресурсами… Бойовий виліт літака – це також паливо, ракети. Аеродром – своєчасний ремонт злітно-посадкових смуг… Наведу досить банальний приклад із аеродромними плитами, є певна норма їх заміни. Так ось, зараз за рік ми замінюємо плит, як за 8 років. Якщо ж говорити про паливо, бетон, то у десятки разів більше…
Логістика досить швидко адаптувалось до реалій повномасштабної війни, хоч і стикнулась із безпрецедентними викликами.
– Одна із найсерйозніших проблем – ракетно-дронове «полювання» на техніку, склади озброєння, інфраструктуру аеродромів. Відповідно, уся нова техніка, а особливо західного виробництва, має бути надійно захованою від ворожих «очей», – додав Сергій Васильович.
Постало і досі є гострим питання надійних укриттів для літаків. Якщо ж говорити про комплекси ППО – вони постійно у роботі, тож забезпечуємо постійну зміну «схованок», залишатись на одному місці вкрай небезпечно. Арсенали і склади – також наш «головний біль». Намагаємось максимально розосередити озброєння.
Із появою західної техніки логісти Повітряних Сил отримали ще один виклик, хоч і приємний – нове супутнє обладнання.
– Не секрет, що номенклатура техніки змінилась в рази. Відповідно наші фахівці також проходять навчання за кордоном – вивчають англійську мову, опановують нові технології. Завжди наголошую на тому, що нашим головним нашим ресурсом є люди. І я безмежно вдячний кожному і кожній, хто невтомно забезпечує боєздатність нашого війська! Ваша праця безперечно є фундаментом майбутньої Перемоги. Разом з тим, ми поступово підходимо до натівських стандартів, коли кожен фахівець відповідає за свій вузькопрофільний напрямок і, як результат, отримуємо якісний єдиний процес логістичного забезпечення.
Тож, незважаючи на всі труднощі, розвиваємось, переозброюємось і стрімко йдемо вперед, хоч і не від хорошого життя.

Автор матеріалу Анастасія Олехнович

Джерело