«Шукати і пізнавати Бога через Його створіння та берегти природу», – закликав Буковинський екореферент УГКЦ
З таким девізом науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича разом з представником екологічного Бюро та фахівцями Карітасу Чернівецької єпархії провели підготовку тренерів програми «Збереження біорізноманіття: знати і діяти», що є хорошою платформою для навчання та спонуки дітей до дослідження та збереження дарованого Творцем довкілля.
З 25-го жовтня 2024 року в рамках реалізації проекту «Зелені мости: неформальна екологічна освіта для молоді, постраждалої від війни» проводилось 2-х денне стартове навчання.
Слухачі обговорили ризики та загрози для екосистеми в цілому завдяки поєднаним зусиллям викладачів кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Юрія Федьковича та Інституту біології, хімії та біоресурсів.
Родзинкою навчальної програми став виступ о. Володимира Дяківа, буковинського екореферента, який, презентуючи «Валізу енергоефективності» та розповідаючи про вчення Церкви по управлінню Божими дарами і відповідальністю за Боже створіння, ознайомив молодь із діяльністю Бюро УГКЦ з питань екології. Присутні були приємно вражені, що в церкві вчать не тільки молитися, але й бути співтворцями, а не руйнівниками. І це цілком відповідає твердженню ООН у «Всесвітній хартії природи» про те, що «кожна форма життя є унікальною та заслуговує на повагу, незважаючи на її значення для людей».
Також, популяризуючи екобогословську спадщину Праведного Митрополита Андрея Шептицького, який закликав духовенство використовувати всяку нагоду для повчання людей і не тільки з проповідальниці, душпастир закликав; шукати і пізнавати Бога через Його створіння та берегти природу, бо її краса – це Божий дотик.