Чотири виміри любові і Сади Перемоги

Чотири виміри любові і Сади Перемоги

24 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день без паперу. В цей день голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь разом із екореферентом Шептицького протопресвітеріату та адміністратором парафій Преображення ГНІХ с. Волиця, і Введення у храм Пресвятої Богородиці с. Зубкова о. Тарасом Данчуком долучилися до відзначення цього дня, організувавши закладення фундукового та фруктового Садів Перемоги. Завдяки підтримці Бюро УГКЦ з питань екології та місцевих жертводавців спільними зусиллями було висаджено 12 саджанців фундука і 15 саджанців плодових дерев: яблуні, груші, сливи й черешні.

Напередодні, о. Тарас разом з парафіянами підготували ділянку для майбутньої висадки, зробили заміри і поставили мітки де мають зростати майбутні саджанці, а на наступний день спільно із дирекцією, вчителями і учнями 10 класу Волицької ЗОШ І-ІІІ ст. висадили 12 саджанців фундука, які опісля спільно з о. Юрієм освятили і окропили освяченою водою.

Гість з єпархії дав дітям цінну науку про те наскільки важливо є цінувати Богом створений світ, бо сьогодні ми не лише можемо відмовитися від використання зайвого паперу (переходячи в магазинах на електронні чеки, користуючись не паперовими блокнотами, а нотатниками в ґаджетах), але й долучитися до того, щоб допомогти відновити легені планети, висаджуючи якомога більше дерев.

Чотири виміри любові і Сади Перемоги

Отець Юрій також поінформував присутніх про новий церковно-екологічний календар, який видало Екобюро УГКЦ, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому, котрий був не лише «новітнім Мойсеєм», для українського народу але й постійно піклувався про довкілля та природу. Про духовне зростання і формацію у горах, турботу про все живе, 100000 малька форелі, яку щорічно з ініціативи Митрополита випускали у гірські річки, охорону вікових дерев, пластовий табір, гору, яку владика подарував пластунам, і багато іншої цікавої інформації можна почерпнути з календаря на 2025 рік.

Наступною локацією екомісій було с. Зубків, де священники разом з парафіянами реалізували ідею, яка вже назрівала декілька років – спочатку освятили а тоді всією парафіяльною спільнотою разом висадили біля резиденції молоді саджанці фруктових дерев, які вже через декілька років будуть своїми плодами радувати, як малих так і дорослих.

Чотири виміри любові і Сади Перемоги

Після спільної праці о. Юрій дав гарну науку щодо чотирьох вимірів любові: «Я і Бог», «Я люблю себе», «Я люблю ближнього», «Я люблю природу і все створене». Екореферент зазначив, що у своїх взаєминах з Богом ми повинні навчитися любити Бога у всьому що він для нас створив, більше того – доповнювати і прославляти створений ним світ. Не можна казати, що ми любимо когось, не полюбивши себе такими якими нас створив Господь: високими-низькими, маленькими-великими, одним словом – полюбити себе такими, якими нас полюбив наш Творець. Святий Іван Золотоустий, роздумуючи над словами Ісуса Христа про любов до ближнього, сказав: «Як ти можеш казати: “люблю Бога” і водночас говорити: “ненавиджу брата свого”», тим самим підкреслюючи наскільки важливим є піклуватися і вміти співпереживати з ближнім, щоб спільно цей світ і все живе в ньому підтримувати і робити його кращим для майбутніх поколінь. Розшифровуючи вимір любові до природи о. Юрій оперся на цитату св. Августина: «Люби і роби, що хочеш», бо істинно людина, яка правдиво любить природу не зможе вчинити їй зло. «Ми, які поважаємо створений Богом світ, всі спільно не лише словами але й ділом показуємо, що, закладаючи цей сад, ми є інструментом який є добрим, якщо він є у руках Божих» – підсумував екореферент.

Чотири виміри любові і Сади Перемоги

На сам кінець о. Юрій закликав присутніх застановитися над одним із ключових питань яке ставить Святіший отець Франциск практикуючим християнам у енцикліці «Laudato si»: «Який світ прагнемо передати тим, які прийдуть після нас, дітям, які тепер зростають?»

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело