Стежками Митрополита Андрея Шептицького

Стежками Митрополита Андрея Шептицького

30 жовтня, в рамках Екологічних місій задля збереження створіння Бюро УГКЦ з питань екології екореферент Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Годісь відвідав Пристанську гімназію, де для педколективу та учнів 8-9 класів був проведений пізнавальний урок на тему «Стежками Митрополита Андрея Шептицького», метою якого була популяризація екосоціального служіння та збереження природньої спадщини Творця Праведним Митрополитом.

Розкриваючи дану тему, отець розповів про служіння Митрополита Андрея, як взірця «інтегральної екології», його вагомий внесок у розвиток Церкви, держави і збереження навколишнього середовища через піклування про Карпатські ліси, створення заповідників, заказників. Священник зазначив, що будучи главою Греко-Католицької Церкви він підтримував підприємницьку діяльність, пропагував стале господарювання, вкладав власні кошти в освіту, мистецтво, шпиталі та допомогу сиротам. Живим свідченням такого служіння є Митрополичі сади, шпиталь Шептицького чи недільна школа, яка діяли при соборі  св. Юра. Отець Володимир наголосив на важливості пізнання його спадщини й наслідування його особистості.

Стежками Митрополита Андрея Шептицького

Присутнім також було презентовано новий Церковно-екологічний календар на 2025 рік із відповідними тематичними розважаннями, які висвітлюють яскраві факти із життя, служіння та екобогословську спадщину Праведного Митрополита

Окрім цього в часі зустрічі піднімалися питання збереження електроенергії і давалися практичні поради, як ми можемо зменшувати споживання енергетичних ресурсів. В контексті даної тематики екореферент презентував дві гри «Марафон енергозбереження» та «Абетка енергоефективності». На згадку учням та усім присутнім було подаровано закладки і наліпки від Екобюро УГКЦ з практичними порадами, які будуть пригадувати дітям про цей урок і бути більш дружніми до довкілля в подальшому.

Стежками Митрополита Андрея Шептицького

Після завершення заняття усі спільно долучилися до практичної екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру», в рамках якої учні дев’ятого класу висадили Сад Перемоги із плодових дерев, серед яких були персики, абрикоси, черешні та яблуні. Отець Володимир поблагословив сад та усіх присутніх свяченою водою і закликав надалі брати активну участь у всіх акціях, які проводить Екологічне бюро УГКЦ.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело