Почути голос Творця закликав Бучацький екореферент
В пятницю, 1 листопада у с. Мухавка в храмі Преподобної Параскеви Терновської Улашківського деканату Бучацької єпархії в рамках екологічних місій за ініціативи референта Бюро УГКЦ з питань екології о. Михайла Деревенчука і у співслужінні з парохом о. Любомиром Павликом, було відслужено святу Літургію.
Перед Літургією вірні мали можливість приступити до святої Тайни Покаяння, щоб гідно прийняти святе Причастя. Під час Служби Божої отці молилися за Богом створений світ, який сьогодні в часі війни особливо страждає.
Після спільного моління о. Михайло Деревенчук у своєму зверненні, фокусуючись на головних екологічних проблемах сучасності в контексті шаленого ритму життя, звернувся до вірних, які не мають часу слухати та почути голос Творця. Адже від створення світу й людського роду Господь постійнно промовляє до кожного з нас. Тільки з часом мінялися канали комунікації, якими він звертався до людей починаючи від Адама і Єви. Спочатку Бог сам говорив до людини, потім Його голос стали чути й доносити до інших пророки. У Новому Завіті Воплочений Син Божий, який був Словом Божим протягом усього свого земного життя, учив, як правильно мають жити ті, які хочуть осягнути Царство Боже. Після вознесіння Ісуса Христа Його послідовники пішли слідами Спасителя, чим показували іншим приклад, як проста людина може стати святою й унаслідувати життя вічне. Серед яскравих прикладів із життя святих о. Михайло згадав про святого Франциска Асизького, який через спілкування з Божим створінням від діалог з Творцем.
«Тож і ми знайдімо час для того, щоб усамітнитися на природі та прислухатися до голосу Творця, який лине до нас у співі пташок, дзюрчанні осінніх струмочків, у подмуху вітру» – закликав Бучацький екореферент присутніх. Підсумовуючи свою науку о. Михайло зазначив, що кожен християн повинен усвідомити той факт, що всі ми є відповідальними за створений світ і кожен з нас покликаний стати інструментом у Божих руках задля збереження Його створіння.
На завершення зустрічі усі присутні мали можливість отримати «Екологічний Декалог Блаженішого Святослава» де крізь екологічну призму пояснюється Десять заповідей Божих.