Основою подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу є тестування в закладах первинної ланки – Микола Поворозник
Основою подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу є тестування в закладах первинної медичної допомоги столиці. На цьому наголосив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час засідання Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
«Київ реалізує Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Однією з основних цілей є тестування на ВІЛ-інфекцію, зокрема, на первинному рівні. Це перший рівень надання медичної допомоги, куди звертаються пацієнти. А 90% пацієнтів потрапляють у спеціалізовані медичні заклади за електронним направленням сімейного лікаря. Саме сімейний лікар збирає анамнез пацієнта та оцінює ймовірний ризик інфікування ВІЛ, приналежність пацієнта до груп підвищеного ризику інфікування до ВІЛ та в разі потреби проводить тестування на ВІЛ методом швидкого тестування», – зазначив Микола Поворозник.
За його словами, результати виконання показників Fast-Track Cities за 9 місяців 2024 року наступні. Так, у Києві за цей період обстежили 213 595 осіб. Для порівняння, за 9 місяців 2023-го – 185 190 осіб, зокрема, методом швидких тестів – 121 232 особи (за 9 місяців 2023 року – 107 302 особи). Кількість осіб, у яких виявили антитіла до ВІЛ-інфекції за 9 місяців становить 892 особи, охоплено медичним спостереженням 805 осіб (90,2%). За аналогічний період 2023 року виявили антитіла у 908 осіб, охопили медичним спостереженням 814 осіб (89,6%).
«Частка осіб, яких обстежили на первинному рівні, становить 30 187 осіб, а це 24,5% від всіх обстежених методом швидких тестів. Частка осіб, у яких виявили антитіла до ВІЛ на первинному рівні, становить 103 особи або 11,5% від всіх виявлених у закладах охорони здоров’я Києва. Такі показники говорять про важливість обстежень під час відвідування сімейного лікаря в межах боротьби з ВІЛ», – підкреслив Микола Поворозник.
Під час засідання представники громадських організацій, які працюють у сфері ВІЛ/СНІДу та реалізують профілактичні програми, представили результати своєї роботи за цей період.