У столиці визначили рекомендації щодо оформлення проєктів рішень Київради для підвищення їхньої якості та ефективності
У столиці визначили методичні рекомендації щодо оформлення проєктів рішень Київської міської ради з метою підвищення їхньої якості та ефективності. Відповідне розпорядження підписав Київський міський голова Віталій Кличко.
Документ розробили юристи Київського столичного університету імені Бориса Грінченка спільно з фахівцями секретаріату Київради та представниками громадськості.
Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, робота над рекомендаціями тривала шість місяців. Вони базуються на наукових підходах, нормопроєктувальній техніці та враховують чинні вимоги українського законодавства.
«Ми прагнемо, щоб кожне рішення Київради відповідало не тільки букві закону, але й було зрозумілим та ефективним для всієї громади. Було створено не просто шаблонний документ, а якісний інструмент, який забезпечить результативність і стабільність, а головне – дозволить реалізувати написане на практиці. Місту необхідно уніфікувати підхід до створення нормативних актів, оскільки це дозволить зменшити помилки й підвищити їх ефективність. Звісно, ми не можемо зобов’язати депутатський корпус Київради дотримуватись цих рекомендацій. Однак у цьому випадку немає гарантій, що їхні ініціативи будуть правильно оформлені, і як наслідок – дієвими та корисними для громади», – наголосив Володимир Бондаренко.
Голова постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції, доктор юридичних наук Леонід Ємець розповів, що ці рекомендації мають допомогти депутатам орієнтуватися у процесі підготовки нормативних актів, попри те, що депутати не завжди є експертами в кожній галузі, де приймають рішення.
«Правові документи потребують глибокого розуміння та професійного підходу. Методичні рекомендації містять ключові вимоги до структури, стилю, мови та оформлення проєктів рішень. Документ також детально описує, як потрібно оформлювати додатки, реквізити та інші структурні елементи проєктів рішень. Разом створюємо більш системну, злагоджену нормативно-правову базу, яка не тільки забезпечить ефективне управління, а й відповідатиме високим європейським стандартам у сфері відкритості місцевого самоврядування», – додав Леонід Ємець.