Перспективи органічного землеробства обговорювали на Збаражчині в часі екомісій
12 листопада у селі Красносільці, що поблизу міста Збараж, з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології відбулися екологічні місії. На запрошення місцевого священника о. Олега Яриша прибув екореферент Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран. Отці разом молилися у храмі, відвідали школу, зустрілися із місцевою владою та заклали Сад Перемоги.
У храмі св. великомученика Димитрія, після Літургії референт ознайомив вірних із діяльністю Екобюро УГКЦ та закликав до посиленої молитви за мир в Україні та за збереження усіх її природних багатств.
Зокрема він зазначив: «Бог дав нашому народу багату і родючу землю. Бог дав нам мальовничі ландшафти з гойною флорою та фауною. Усі ці Божі Дари ворог хоче від нас забрати. Тому просімо нашого Творця, щоб Він захистив наш народ і допоміг відновити не тільки міста і села, але й усі спалені ліси та інші природні багатства української землі».
Наступним пунктом екомісій стала місцева школа. Отець Василь для усіх учнів та вчителів провів урок на тему «Відновлювальні джерела енергії як великий Божий Дар». Він розказав про велику шкоду для довкілля, яку несуть теплові електростанції та про важливість розвитку гідро, вітрових та сонячних електростанцій, яких в околиці Красносільців можна побачити чимало. Референт також вказав на важливість ощадливого ставлення до тепла та енергоносіїв, з яких їх виробляють.
Після школи священники відвідали представників влади, які поділилися існуючими проблемами та здобутками в екологічній сфері. Вони розповіли, як у селі та громаді вдалося побороти стару традицію пластикових квітів та вінків і те що великим здобутком для Збаражчини може стати органічне землеробство, яке малими кроками запроваджується місцевими фермерами. Проте загальнонаціональна проблема із зменшення рівня води торкнулась і цього регіону. Очільники розповіли про велику кількість обмілілих річок та водойм, якими раніше славилась місцевість.
Завершились екологічні місії закладанням чергового Саду Перемоги. Висадка 20 саджанців фундукового горіха є прокламацією екологічної дияконії Церкви, яка проводиться в рамках Всеукраїнської безтермінової екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру». Цей сад став живою пам’яткою природи, який пригадуватиме нам та усім прийдешнім поколінням про міцну віру українського народу в Бога Творця та настання Його миру на українській землі.