Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт

Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт

Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада України підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт, що започатковує перехід від застарілої корумпованої системи МСЕК до сучасної людиноцентричної моделі оцінювання повсякденного функціонування експертними командами.

Ця реформа, яку готували понад два роки, є відповіддю на численні виклики, що накопичувалися десятиліттями, зокрема — корупцію та надмірну бюрократію.

Нова система враховуватиме вплив захворювань чи травм на повсякденну діяльність. 🔜 Вже з 1 січня 2025 року почне діяти медична складова реформи, а соціальні та економічні зміни будуть поступово впроваджуватися.

💬 За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка:
“На зміну застарілій, неефективній і корумпованій системі медико-соціальної експертизи прийде сучасна, де в центрі — людина та її потреби. Цього чекають усі. Насамперед — близько 3-х мільйонів людей з інвалідністю. Замість МСЕКів на базі 300-та найпотужніших медзакладів по всій Україні запрацюють експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи. Це не просто зміна вивіски. Це — абсолютно нові команди, які будуть формуватися з лікарів-практиків, відповідно до потреб кожного пацієнта.”

Людина не втратить своїх прав
Люди, які вже мають статус інвалідності, продовжуватимуть отримувати всі пільги, виплати та відстрочки в повному обсязі до моменту, визначеного попереднім рішенням МСЕК. Для осіб з безстроковим статусом інвалідності проходження нового оцінювання не буде обов’язковим.

🚫 Ніхто з керівників МСЕК не матиме доступу до нових команд, що виключає перенесення старих корупційних практик.

🤝 Ця реформа є кроком до більш справедливої системи соціального захисту, яка допомагає людям не лише отримати статус інвалідності, але й підтримує їх у відновленні та повноцінному поверненні до активного життя​​​​.

Джерело