У столиці представили план розвитку Ситуаційного центру протидії загрозам на 2025 рік

Сьогодні, 20 листопада, в Ситуаційному центрі протидії загрозам, який функціонує на базі комунального підприємства «Інформатика» Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, представили план розвитку центру на 2025 рік.

Як зазначив мер Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі, центр забезпечує стабільну роботу служб міста, допомагає їм в оперативному реагуванні на різні надзвичайні ситуації.

«Робота центру є важливою для киян в умовах сьогоднішніх викликів, особливо під час можливих блекаутів та ракетних атак. Інноваційні рішення дозволяють не тільки оперативно координувати дії служб, а й мінімізувати наслідки надзвичайних ситуацій, ефективно реагуючи на можливі виклики, щоб зберегти життєзабезпечення міста та безпеку його мешканців», – зауважив він.

Крім ефективної координації дій служб та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, цей центр дає змогу підтримувати стабільність у місті.

«Ситуаційний центр – це ключовий інструмент для гарантування безпеки та стабільності у столиці. Ми працюємо над тим, щоб Київ був готовим до будь-яких викликів. Впровадження сучасних технологій стане надійною основою для захисту нашого міста», – зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Петро Оленич.

Наразі центр обробляє дані з понад 15 сценаріїв реагування на загрози, наприклад, «Вибух шахеда/ракети». У разі інциденту система автоматично фокусується на місці події, виводить карту укриттів, транспортних маршрутів для евакуації, найближчих медичних закладів і пунктів обігріву. Усі залучені служби отримують сповіщення через систему, що дає можливість миттєво розпочати ліквідацію наслідків. У майбутньому планується забезпечити взаємодію і з державними та галузевими ситуаційними центрами.

«Технологічні рішення, які реалізуються в Ситуаційному центрі, демонструють, як сучасні технології можуть служити людям, забезпечуючи захист та стабільність особливо в умовах війни», – розповів директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Крім оперативного реагування, Ситуаційний центр моделюватиме потенційні загрози і розроблятиме превентивні заходи. Наприклад, аналізуватиме ускладнення руху транспорту, прогнозуватиме екологічні кризи чи ризики техногенних катастроф. Це дасть змогу уникнути багатьох проблемних питань або мінімізувати їхній вплив на місто.

План розвитку на 2025 рік включає: додавання нових сценаріїв для роботи в умовах можливих відключень електроенергії через ворожі обстріли критичної інфраструктури, розробку системи координації евакуації транспорту, інтеграцію медицини катастроф до роботи центру та розширення автоматизованих систем моніторингу й обробки даних.

Серед основних функцій центру – автоматизований моніторинг, нові візуалізації даних на дашбордах та система інцидент-менеджменту для комунальних підприємств. Це дасть можливість міським службам ефективніше координувати дії, мінімізувати наслідки надзвичайних ситуацій та підтримувати порядок у місті.

Джерело