За три роки понад 15 тисяч постраждалих від насильства отримали допомогу в Києві – Марина Хонда

Понад 15 тисяч постраждалих від насильства отримали допомогу в межах окремої міської цільової програми столиці «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі». Про це на початку кампанії «16 днів проти насильства» повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда на своїй сторінці у Facebook.

«У Києві, як і в інших містах, стартувала міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка має на меті 16 днів поспіль комунікувати таку болючу, хоч і досі незручну для багатьох тему. Столиця вже понад 5 років розбудовує систему протидії та запобігання домашньому насильству через КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. І вже 3 роки має окрему міську цільову програму, в межах якої допомогу отримали понад 15 тисяч людей. Ми відкрили два денні центри й запустили процес реконструкції третього. У Києві є кілька кімнат кризового реагування, де людина отримує допомогу психологів та речі першої необхідності, а також притулок, де може перебувати від 3 до 6 місяців. Працює кілька мобільних бригад і телефон довіри. Чи достатньо цього? Ні. Тому ми будемо продовжувати розбудовувати систему протидії насильству, а особливо – його превенції. Бо чим більше ми працюємо з цією проблемою, тим більше людей усвідомлює, що вона стосується їх також», – сказала Марина Хонда.

Вона зазначила, що міська служба телефону довіри працює абсолютно конфіденційно, безоплатно та цілодобово.

«Все починається з дрібниць. Спочатку крик, психологічний тиск, потім фінансова залежність, погрози, побої, сексуальне насильство. А потім поліція і «швидка». Як показує практика, людина поволі призвичаюється, мовляв, «таке було у бабусі з дідусем, у батьків, у мене»… Ми, на жаль, живемо в суспільстві, де насильство сприймається як викривлена норма, котра нерідко призводить до втрати здоров’я, а то й життя. Тож не чекайте на трагедію. Якщо ви або хтось із ваших близьких опинились у загрозливій ситуації, обов’язково звертайтеся до фахівців. Вам нададуть консультацію та допомогу, а за потреби, мобільна бригада перевезе у безпечне місце», – додала Марина Хонда.

Звернутись по допомогу можна за одним із номерів:

  • 15-00 (зі стаціонарного);
  • (044) 272-15-00 (із мобільного).

Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу:

  • в Денному центрі соціально-психологічної допомоги на вул. Райдужна, 6-А;
  • у КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству на вул. Юрія Іллєнка, 20.

У межах кампанії «16 днів проти насильства» за ініціативи Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, Асоціації експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, Фонду ООН у галузі Народонаселення відбувся показ документальної вистави у форматі монологів на основі реальних історій.

Джерело