Київ наполягає на відновленні садиби на вул. Олександра Кониського, 22
Столична влада наполягає на відновленні садиби Зеленських на вул. Олександра Кониського, 22, що була зруйнована в липні 2024 року. Ця будівля є невід’ємною частиною історичного обличчя столиці, тож її відновлення – пріоритетне завдання для міста.
Нагадаємо, Департамент охорони культурної спадщини КМДА підписав із власниками садиби влітку Меморандум про відновлення будівлі. Цей документ закріпив зобов’язання власників повернути будівлю до її автентичного вигляду і поетапно виконати всі роботи з відновлення за власні кошти.
У вересні цього року була затверджена дорожня карта з відновлення Садиби, якою передбачені проведення науково-дослідних робіт, розроблення проєктної документації, затвердження її на рівні компетентних органів і виконання будівельно-реставраційних робіт. Невиконання зобов’язань чи внесення змін до порядку відновлення будівлі суперечать домовленостям, закріпленим у Меморандумі, і будуть розцінені як порушення правових норм.
На цьому етапі вже погоджена передпроєктна документація, мають виконуватися дослідження технічного стану залишків будівлі, а також розроблятися науково-проєктну документацію для майбутньої реставрації. Цей процес є непростим, адже підготовчі роботи вже неодноразово призупиняли через різні обставини та штучно створені перешкоди: протидію з боку окремих громадських активістів, затримки в погодженні досліджень із правоохоронними органами, маніпуляції в медіа тощо.
Київська влада підкреслює, що будь-які спроби перешкодити реставрації або використати ситуацію для маніпуляцій є неприйнятними. Відновлення садиби – це не лише виконання зобов’язань з боку власника, а й необхідність консолідації зусиль та злагодженої роботи як представників влади, так і громадськості.
Міська влада наголошує на важливості виконання зобов’язань, взятих власником садиби. Оскільки збереження архітектурного надбання столиці – спільне завдання. І закликає правоохоронні органи забезпечити безперешкодне проведення досліджень і розроблення документації, а громаду – підтримати реставрацію, що поверне Києву частинку його історії.
Місто звертається до власника будівлі із закликом дотримуватися підписаних домовленостей, зафіксованих у Меморандумі.