Ековечорниці в Андріївці напередодні вшанування св. Андрія
29 листопада на запрошення о. Євгена Мигаля, екореферента Буського деканату, парафію с. Андріївка з екомісіями відвідав голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ о. Юрій Годісь.
Екологічні місії розпочалися у храмі св. Миколая де священники відслужили Божественну Літургію і о. Юрій виголосив проповідь на тему: «Відповідальність за створіння в час війни у світлі вчення та діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького». Основою для науки став «Церковно-екологічний календарна 2025 рік», присвячений Митрополиту, і «Екологічний декалог Блаженішого Святослава».
Після Літургії усіх бажаючих запросили до шкільної бібліотеки в Андріївську ЗЗСО І-ІІІ ст., де продовжилися екомісії. Основою заходу в школі стала презентація Лілії Мигаль, вчителя початкових класів, на тему «Формування екологічної культури і екологічної компетенції учнів шляхом освітньо-виховної діяльності та практичних ініціатив», під час якої обговорили питання чому збереження Землі є не лише нашою відповідальністю, а й духовним покликанням кожного. Окрім цього присутні ознайомилися з виставкою дитячих екопроєктів «Руки, що садять, не воюють…», в яких представлено як на практиці здійснюється екологічна відповідальність та продемонстровано взаємозв’язок людини з природою. Також всі разом переглянули слайди про екологічну роботу тепер уже учнів 5-го класу: як вони разом із вчителькою, від першого класу і по сьогоднішній день, втілювали свої знання у життя.
Натомість о. Юрій під час екоуроку, запросив дітей до діалогу і активної участі, щоб не вийти з «порожніми руками», а отримати екоподарунки. Діти разом роздумували про вплив людини на навколишній світ, гортаючи сторінки екокалендаря, пізнавали любов Митрополита Андрея Шептицького до Божого створіння, знайомилися з виданнями Екобюро УГКЦ, а на завершення – подивилися мультфільм про пригоди лісових друзів та отримали брошурку «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу».
Місіонери не оминули й наймолодших учнів школи і завітали до першокласників на урок. Разом з дітками дізнавалися про важливість бережливого ставлення до природи та любов Творця до нас. Дітки щиро ділилися своїм досвідом відпочинку на природі і як вони прибирали сміття опісля, розповідали про цікаві експерименти, які вони роблять у школі на уроках. Зокрема ділилися враженнями про дослідження, як випаровується вода і які стани вона може набувати. За свою активність і відповіді діти були нагороджені листівочками кращих робіт в номінації «Малюнок» Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння».
На завершення екомісій організатори більш детально обговорили даний захід і плани на майбутнє, поділилися враженнями, та готовністю до співпраці з дирекцією школи, бібліотекарями шкільної і сільської бібліотек, завідувачем народного дому, катехитом та класними керівниками школи.
В результаті тісної співпраці Церкви та школи діти дізналися більше про екологічні проблеми і виклики в часі війни та шляхи їх вирішення, а також, з ініціативи Екобюро УГКЦ, новою екологічною літературою та тематичними екологічними іграми для дітей була поповнена парафіяльна бібліотека, яка має свій куточок у приміщенні школи і є завжди відкритою для усіх бажаючих.
Усі учасники заходів зробили висновок, що навіть невеликі дії, як-от сортування сміття, озеленення територій, енергоефективність та енергозбереження чи збереження ресурсів, є важливим кроком на шляху до збереження планети.
Цей захід довів, що екологічна свідомість та екологічна культура формується з дитинства. Усі присутні не лише зрозуміли, чому важливо берегти природу, а й отримали практичні навички для щоденної екологічно відповідальної поведінки.