«Коляда Нижанківського»: у Стрийській єпархії запрошують долучитися до різдвяного челенджу
Стрийська єпархія оголосила про старт різдвяного челенджу, присвяченого пам’яті священника УГКЦ Остапа Нижанківського, автора відомих українських колядок «Бог ся рождає» та «Во Вифлиємі нині новина».
Челендж
Ініціатива покликана прославити народженого Ісуса Христа та вшанувати пам’ять видатного священника Української Греко-Католицької Церкви Остапа Нижанківського.
Як долучитися?
Щоб взяти участь у челенджі, необхідно:
-
Записати відео, на якому ви співаєте одну або обидві колядки: «Бог ся рождає» чи «Во Вифлиємі нині новина».
-
Виконати пісню соло або разом з хором чи спільнотою.
-
Додати хештег: # коляда_Нижанківського.
«Долучитися можуть всі — від найменших до найдосвідченіших співаків! Нехай наші голоси славлять народженого Спасителя і звіщають світу велику радість Різдва!» — зазначають у Стрийській єпархії.
Мистецька програма
Крім того, в межах вшанування пам’яті о. Остапа Нижанківського, 8 грудня у храмі святих Володимира і Ольги в місті Стрий відбулася прем’єра мистецької програми «Боян галицької землі». Програма включала музичні твори о. Остапа Нижанківського У виконанні солістів, камерного оркестру та хору Заслуженої академічної капели України «Трембіта», а також розповідь про його життєвий шлях та служіння. Ідейним організатором заходу став о. Зиновій Микласевич, синкел Стрийської єпархії.
Довідка
Отець Остап Нижанківський — видатний священник, композитор та педагог Української Греко-Католицької Церкви, чия музична спадщина стала важливою частиною української церковної та народної культури. Він автор численних церковних пісень і хорових творів, в яких поєднував українські народні мотиви з європейською класичною музикою.
Також він створив мелодії для відомих колядок «Бог ся рождає» і «Во Вифлиємі нині новина». Як педагог, о. Остап значну увагу приділяв розвитку музичного виховання серед молоді, зокрема в церковному хоровому співі.
Між 1908 і 1914 роками він служив у Стрию, де здобув популярність як священник і активний учасник культурного життя міста. Помер у 1919 році від рук польської окупаційної влади. Похований на цвинтарі в Стрию поруч з дружиною Оленою Нижанківською (уроджена Бачинська).
Департамент інформації УГКЦ