«Увесь Богом створений світ потребує чистоти і порядку» – тернопільський екореферент
9 грудня, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у селі Красівка, що поблизу Тернополя, відбулися екологічні місії. Цього дня, на запрошення о. Андрія Чарнецького, у церкву Покрови Пречистої Діви Марії прибув референт Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран. Він мав нагоду ознайомити парафіян та місцеву владу із екологічним вченням Церкви в умовах воєнних викликів в Україні.
На Божественній Літургії екореферент у своїй проповіді наголосив на важливості плекання чистоти наших душ, про що в особливіший спосіб нагадує сьогоднішнє свято. Зокрема він наголосив: «Чистота і непорочність Діви Марії є для нас взірцем для наслідування. Порядок та екологія наших душ є першочерговими обов’язками нашого духовного життя. Ми ніколи не зможемо прийняти Христа у наше життя, коли наші душі не будуть чистими та впорядкованими так як ми це бачимо у Пресвятої Богородиці. Її непорочність та чистота стали найбільшими серед людей, за що ми Її сьогодні величаємо як Пречисту і Пренепорочну».
Після Літургії о. Василь розповів вірянам про діяльність Екобюро УГКЦ та про вагомість екологічної доктрини Католицької Церкви. Він нагадав парафіянам про усвідомлення екологічних гріхів та про нашу особисту відповідальність перед Творцем за ужиття нами Його Дарів.
Прив’язуючись до тематики свята екореферент загострив увагу вірних на наступних екологічних питаннях: «Ми неповинні зупинятись тільки на чистоті наших душ і сердець. До чистоти та святості ми повинні підбадьорювати усіх наших ближніх. І це також ще не межа нашого духовного старання. Увесь Богом створений світ потребує постійної чистоти і порядку». Отець Василь наголосив, що нашим християнським обов’язком є старання як про спасіння наших душ, душ наших ближніх, так і про чистоту та порядок усього Божого створіння. Священник сфокусував увагу присутніх на тому, що ми всі живемо у цьому Богом створеному світі, ми всі є його невід’ємною частиною і ми всі є відповідальні за те все, що є довкола нас. Тому ми як християни повинні подбати про належний стан повітря, води та усієї флори та фауни.
На завершення своєї науки екореферент передав вірним Екологічний Декалог Отця і Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава, де вищезгадані екологічні питання є системно та доступно сформульовані для усіх наших вірних. Він також залишив посадковий матеріал лісового горіха, який стане окрасою церковного подвір’я разом із раніше посадженими ялинками, соснами та туями.
Такі заходи практичної дияконії Екобюро УГКЦ як закладення «Садів Перемоги» проводить у рамках безтермінової Всеукраїнської екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру».