Заміна рейок та їх діагностика: в київському метрополітені показали роботи з утримання колій (+фото)
У «Київському метрополітені» показали, як проходять поточні планові роботи із заміни рейок та їх діагностики. Спеціалісти підземки замінили частину зношеної рейки на перегоні між станціями «Майдан Незалежності» – «Площа Українських Героїв» та показали роботу дефектоскопа – спеціального обладнання, що використовують для діагностики стану рейок.
За допомогою дефектоскопа фахівці контролюють стан рейок, виявляючи дефекти на ранніх стадіях. Це дає можливість вчасно провести ремонт або заміну рейкового полотна. Як зазначають у комунальному підприємстві, протягом нічної зміни одна бригада проводить діагностику близько 3 км колій. Загалом у метрополітені щоночі працює кілька бригад дефектоскопістів на кожній лінії.
За інформацією підприємства, заміна рейок – це один із важливих етапів утримання колійної інфраструктури. Роботи виконують винятково в нічний час, коли рух поїздів зупиняють і знімають напругу з контактної рейки.
Нині фахівці столичного метро встановлювали 25-метрову рейку вагою майже 1 300 кг.
Діагностику і, за необхідності, заміну рейок виконують регулярно, оскільки це необхідно для підтримки належного стану інфраструктури метрополітену.
Загалом поточні роботи з утримання тунелів, рейок, контактних мереж та іншого обладнання у столичній підземці тривають безперервно. Щоночі до цього процесу залучені близько 400 працівників профільної служби.