Київ Цифровий стає доступнішим для людей із порушеннями зору

Застосунок Київ Цифровий отримав важливе оновлення, яке робить сервіси зручнішими для людей із порушеннями зору. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич.

«Тепер користувачі за допомогою VoiceOver та TalkBack можуть отримати якісний досвід взаємодії із застосунком. Ми прагнемо зробити Київ Цифровий максимально доступним і зручним для всіх користувачів. Це оновлення є важливим кроком до забезпечення рівного доступу до цифрових сервісів», – зазначив Петро Оленич.

Усі візуальні елементи інтерфейсу тепер мають мітки для озвучування, що включають їх типи та стани – такі як кнопки, сповіщення, помилки та інформаційні повідомлення. Також додано alt-тексти до зображень, аби скринридери могли коректно озвучувати вміст. Користувачі також можуть налаштовувати скринридер відповідно до своїх потреб, змінювати швидкість і тон мовлення, задавати жести, а також визначати рівень деталізації озвучування.

«Адаптація електронних сервісів до потреб різних груп людей – важливий компонент доступності міських послуг. Оскільки застосунок Київ Цифровий – це один із ключових майданчиків для швидкого інформування киян, адаптація його до потреб людей з порушеннями зору – важливий і необхідний крок до цифрової безбар’єрності», – зазначила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

Оновлення створено за консультацією  експерта з питань цифрової доступності і директора агенції Access Lab Дмитра Попова.

Команда Київ Цифровий продовжує працювати над удосконаленням сервісів і враховує відгуки користувачів, щоб зробити застосунок ще кращим.

Джерело