Педагоги Львівського коледжу духовно відновлювалися під проводом екокапелана

Педагоги Львівського коледжу духовно відновлювалися під проводом екокапелана

10-11 грудня референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії о. Сергій Довба на запрошення дирекції завітав у Львівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування, куди минулого місяця був призначений церковною ієрархією капеланом.

Упродовж двох днів цього передріздвяного часу новопризначений капелан провів півторагодинні тематичні духовні зустрічі – реколекційні науки з адміністрацією та викладачами коледжу.

Священик-екореферент, цитуючи текст Святого Письма про створіння Боже, яке «понині стогне і страждає у тяжких муках» (Рим. 8,22), навів приклади потужної сили негативного наміру і слова людини та її руйнівного впливу на Боже створіння – природу. Звернув увагу на важливість періоду посту як нагоди для екологічного навернення, покаяння та покути, тобто примирення з Богом, ближніми, собою й усім створінням, і можливості формування моральної екокультури на засадах любові і відповідальності у відносинах людини та навколишнього світу.

Педагоги Львівського коледжу духовно відновлювалися під проводом екокапелана

Крім цього викладачам було роз’яснено поняття «екологічний гріх» як у глобальному вимірі так і в повсякденному особистому житті, зокрема щодо небережливого використання, надмірного та безвідповідального споживання таких дарів як повітря, вода, їжа, енергія тощо. Через конкретні приклади і демонстрацію відповідних енергоефективних екозасобів наголошено на важливості плекання екологічних чеснот та впровадження у повсякдення маленьких «кроків», які б свідчили про любов та відповідальність за Боже створіння.

Присутнім було розкрито поняття «інтегральна екологія», тобто сенс і стиль справжнього життя людини-християнина у гармонійних відносинах із Богом, ближніми, із самим собою та з усім Божим світом. Крім св. Франциска з Асижу, виокремлено також і Праведного Андрея Шептицького як взірця такого стилю життя у побуті та в пастирському служінні.

Педагоги Львівського коледжу духовно відновлювалися під проводом екокапелана

Для глибшого розкриття теми педагогам було презентовано новий Церковно-екологічний календар на 2025 рік із тематичними розважаннями та практичними порадами на кожен місяць, виданий з нагоди 160-ліття від року народження Митрополита Андрея і в якому представлені різні аспекти його відповідальності за Боже створіння.

Врешті, наприкінці кожної зустрічі священик наголошував педагогам на важливості максимально «чистої», тобто неегоїстичної і некорисливої мотивації в особистих морально-добрих екологічних рішеннях та вчинках, зокрема в частині захисту і збереження природи і нашого спільного Дому-Землі.

Екореферент запропонував поглянути на живі Божі створіння як на такі, у кожному з яких присутній Творець, які є цінними для Нього, і Котрого вони своїм життям щоденно хвалять і славлять.

Педагоги Львівського коледжу духовно відновлювалися під проводом екокапелана

Для бібліотеки навчального закладу було передано набір тематичної екопросвітницької літератури, а кожен учасник духовної віднови міг придбали новий календар на 2025 рік, Екологічну Хресну дорогу та екоказки для дітей.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело