Владики Постійного Синоду зустрілися з міністром закордонних справ України
У п’ятницю, 13 грудня, на завершення 10 (81) сесії Постійного Синоду УГКЦ Блаженніший Святослав та владики Постійного Синоду зустрілися з міністром закордонних справ України п. Андрієм Сибігою та його помічниками.
Блаженніший Святослав зазначив, що це вперше відбувається зустріч на такому рівні, бо Постійний Синод є найвищим органом управління Церкви в міжсинодальний період. Це є нагода для української влади воднораз почути голос душпастирів українського народу з різних країн світу — США, Канади і Польщі.
Ключовою темою зустрічі стала спільна протидія спробам духовного загарбання РФ української ідентичності, які несе російська агресія в Україні та світі.
«За останніх три роки війни близько семи мільйонів громадян України покинули свої домівки і виїхали за кордон. Ще кілька мільйонів стали емігрантами упродовж останніх півтора століття. Саме для них активно служать наші ієрархічні структури, які для належного забезпечення духовних потреб наших земляків потребують підсилення священниками з України», — розповів Глава УГКЦ.
«Там, де є Українська Греко-Католицька Церква за кордоном, там є збережена українська мова, культура, звичаї», — наголосив Предстоятель УГКЦ, а владики з-за кордону засвідчили, що «участь в парафіяльному житті наших громад сповільнює асиміляцію українців».
Блаженніший Святослав розповів, що Постійний Синод УГКЦ «готовий працювати в симфонії з дипломатичними установами України для добра України та українців».
Глава МЗС пан Андрій Сибіга висловив вдячність УГКЦ за духовну опіку українських вірян за кордоном та відзначив важливість міжнародної діяльності Блаженнішого Святослава та УГКЦ. «Ваша духовна опіка — це надзвичайно важливий внесок у стійкість українців. Для нас всі українці у світі — це єдине ціле. І я вдячний за роль Церкви в об’єднанні наших людей за кордоном», — зазначив глава МЗС.
Андрій Сибіга підкреслив важливість залучення морального авторитету Церкви у питаннях звільнення українських військовополонених та цивільних, зокрема депортованих Росією дітей. Глава МЗС окремо наголосив на унікальній ролі Церкви у збереженні національної ідентичності українців за кордоном.
На завершення зустрічі співрозмовники висловили бажання спільно працювати для належного забезпечення духовних потреб українських вірян за кордоном як важливого елементу зміцнення зв’язків українців зі своєю Батьківщиною.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
Фото МЗС та Серетаріату Синоду