Як і в яких медичних закладах пройти безоплатні дослідження для виявлення раку на ранніх стадіях

Якщо виявити рак на ранніх стадіях, то це значно підвищує шанси на лікування і рятує життя. Проте не всі обстежуються з профілактичною метою. А це дуже важливо, адже більшість видів раку на ранніх стадіях протікають безсимптомно.

Як і в яких медичних закладах пройти безоплатні дослідження для виявлення раку на ранніх стадіях

В Україні доступні шість обстежень для виявлення різних видів раку. Їх можна зробити безоплатно за Програмою медичних гарантій. Варто лише мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Обстеження можна пройти незалежно від місця  проживання чи реєстрації.

До таких обстежень відносяться:

  • мамографія – обстеження молочних залоз;
  • гістероскопія – обстеження матки;
  • езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія) – обстеження стравоходу і шлунка;
  • колоноскопія – обстеження товстого кишківника;
  • цистоскопія – обстеження сечового міхура;
  • бронхоскопія – обстеження трахеї та бронхів.
  • Важливо знати, що в оплачений державою пакет разом із вказаними обстеженнями входять такі послуги: консультація лікаря та анестезіолога за потреби, місцева або загальна анестезія, опис результатів досліджень, за необхідності направлення пацієнта/-ки для отримання спеціалізованої медичної допомоги або інших медичних послуг тощо.

    Ці шість обстежень з ранньої діагностики можна отримати не лише в Житомирському обласному онкодиспансері, а й у будь-якому медичному закладі, що мають укладені договори з НСЗУ на відповідні пакети послуг.

    Аби скористатися цими послугами, сімейний або ж лікуючий лікар за наявності відповідних показів скерує на обстеження, виписавши е-направлення. Проте підставою для проходження цих діагностичних досліджень є не лише підозра на наявність онкопатології, а й також досягнення пацієнтами і пацієнтками відповідного віку. Для мамографії та колоноскопії – це вік від 40 років, а для цистоскопії, гастроскопії, гістероскопії, бронхоскопії – від  50 років. Важливо пам’ятати, що ці обстеження є безоплатними лише за наявності електронного направлення.

    У Житомирському онкодиспансері доступні всі шість зі згаданих інструментальних досліджень. Інформацію про інші медичні заклади, які надають послуги у межах відповідних пакетів, можна знайти на сайті  НСЗУ: аналітична панель/дашборд «Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій» за посиланням.

    У полі фільтрів обрати потрібну область, населений пункт та «Напрям допомоги» і потрібний «Пакет послуг». Після цього на карті залишаться заклади з контактами, куди можна звернутись для проходження досліджень.

    Профілактичне обстеження – це шанс врятувати життя.

    Будьте уважними до свого здоров’я!

    Джерело