Документальний фільм «Освіта Києва. Зошит війни» презентували в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка

Департамент освіти і науки КМДА спільно з Освітньою агенцією міста Києва створили документальний кіноальманах «Освіта Києва. Зошит війни», присвячений роботі освітньої галузі столиці під час повномасштабної війни. Прем’єра стрічки відбулася в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка в межах підсумкової колегії Департаменту освіти і науки.

«Ми пишаємося тим, як освітяни Києва змогли організувати навчальний процес в умовах ракетних обстрілів, відсутності світла і тепла. Зараз ми працюємо разом, щоб створити сучасну, енергонезалежну та безпечну систему освіти, готову до будь-яких викликів. Цей фільм – про нас, наше місто, нашу стійкість. І нехай він стане символом подяки кожному педагогу, кожному керівнику і кожній керівниці, працівнику та працівниці освітньої сфери, хто не здався і щодня робить неможливе», – зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський у своєму вітальному слові.

Із початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України в Києві пошкоджені 156 закладів освіти. У фільмі зафіксовані зворушливі історії освітян, які стали на захист Батьківщини, працювали в укриттях, евакуювали дітей, допомагали містянам і військовим, шиючи форму та готуючи їжу, а також навчали учнів навіть під час активних бойових дій.

45 хвилин кінофільму – це розповідь про життя та роботу в умовах війни, формування унікального досвіду безпеки та педагогіки, про новий рівень відповідальності освітянської спільноти.

Окреме місце у фільмі відведено пам’яті Бадрі Лолашвілі – загиблого директора КП «Освітня агенція міста Києва». Ще у 2014 році він захищав Україну у складі 72-ї бригади «Чорних Запорожців». Після початку повномасштабної війни Бадрі знову приєднався до 72-ї бригади, захищаючи Київ. 13 березня 2022 року він загинув у Мощуні. Рішенням Київради його ім’я присвоєно Київському професійному коледжу артдизайну.

Джерело