У Київському театрі на лівому березі облаштують ліфт для маломобільних груп завдяки партнерству КМДА та ПриватБанку

На початку 2025 року Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра стане доступнішим для глядачів із числа маломобільних груп – там встановлять ліфт. Проєкт реалізується завдяки співпраці Київської міської державної адміністрації та ПриватБанку. Про це розповіла заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Вона зазначила, що до відкриття нового театрального сезону в Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра провели капітальний ремонт вхідної групи зі створенням безбар’єрного середовища згідно з вимогами. У закладі вже облаштували вуличні сходи, встановили поручні з іржостійкої сталі на вуличних сходах, розширили пройми двох вхідних дверей, побудували пандус і поручні вздовж нього, встановили кнопку для виклику персоналу та двері, що відчиняються автоматично.

«Київ продовжує впроваджувати принципи безбар’єрності в усіх сферах міського життя. Цей театр є показовим прикладом ефективного партнерства на шляху до доступності: місто облаштувало вхідну групу, пандуси, кнопки виклику та інші елементи, а ПриватБанк допоміг встановити ліфт. Дякуємо соціально відповідальному бізнесу, що поділяє пріоритет міста у формуванні доступного середовища та допомагає формувати інклюзивне суспільство, в якому дбають про кожного. Попри виклики війни, культурне життя Києва продовжує об’єднувати людей та надихати всіх без винятку. Від доступних інфраструктурних рішень до вистав із сурдоперекладом – ці кроки показують, що мистецтво в нашому місті дійсно стає доступним для всіх», – прокоментувала Ганна Старостенко.

Проєкт зі встановлення ліфта з елементами доступності в Театрі драми і комедії на Лівому березі – це важливий крок у напрямі безбар’єрності. У будівлі, спроєктованій понад 35 років тому, фізична доступність для маломобільних груп не враховувалась у той час. Завдяки спільним зусиллям влади та соціально відповідального бізнесу театр стане комфортнішим для осіб з інвалідністю, людей старшого віку, військових, що відновлюються після поранень, і всіх, кому складно користуватися сходами.

«Маємо великий запит від суспільства на підвищення доступності у різних сферах надання послуг. Як масштабний соціально відповідальний бізнес, ПриватБанк усвідомлює свою соціальну роль і можливості впливу на суспільні зміни. Ми активно працюємо над розвитком безбар’єрності у Банку та створюємо партнерства задля підвищення доступності в усіх галузях суспільного життя. Отримавши запит від театру, ми задумались над тим, що українці попри все продовжують підтримувати свою культуру. Адже мистецтво – це також ліки, інколи сильніші за будь-які інші. Тому ми щасливі стати партнером у реалізації такого важливого проєкту для киян і гостей міста, зокрема для наших військових. Беремо і робимо!» – зазначила керівниця зі зв’язків із громадськістю та комунікацій ПриватБанку Олеся Жулинська.

Безбар’єрність – це не лише зручність, але й прояв турботи про кожного. В умовах повномасштабної війни такі проєкти показують важливість розширення взаємодії між владою і бізнесом задля створення середовища, яке об’єднує, підтримує і надихає.

«Усе починається з мрії, яка поступово окреслюється в конкретну мету. Наш колектив рішучий у своєму прагненні зробити театр доступним. Як зовні, так і всередині ми вже реалізували багато елементів розумних пристосувань, і на довершення інклюзивного шляху глядача дуже не вистачає ліфта. Ми щиро вдячні КМДА та ПриватБанку за відгук на наше прохання допомогти з його придбанням і встановленням. Із 2014 року до нас приходять військові, ветерани й ветеранки. З появою ліфта глядачі, які цього потребують, матимуть легший доступ до вистав. Адже культурне дозвілля не є чимось другорядним. Воно зцілює наші душі, дає перепочинок і можливість відчути дотичність до глибоких переживань, які конче необхідні кожному», – зазначила директорка-художня керівниця театру, народна артистка України Олеся Жураківська.

Джерело