«НБУ не обмежує банки щодо кредитування суб’єктів підприємницької діяльності, які мають ознаки дефолту»
- Автор допису: Голова Луганської обласної військової адміністрації
Проблемні питання кредитування суб’єктів господарювання Луганської області обговорили у межах проєкту «Діалог із бізнесом», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським.
Участь у заході взяли представники НБУ, Ощад Банку та ПриватБанку. Серед питань: обмеження доступу релокованого бізнесу до кредитування та участі в державних грантових програмах підтримки і розвитку бізнесу; блокування рахунків підприємств та вимога дострокового закриття кредиту, який було отримано до 2022 року; повернення кредитів, які були використані на придбання майна, що залишилось на тимчасово окупованій території; відмова банківських установ у видачі кредитів бізнесу, який не має майна під заставу, непогашені кредити під майно, яке залишилося на ТОТ та інші.
Так, Борис Качан – представник Департаменту інтегрованого нагляду за банками Нацбанку України зазначив, що НБУ не обмежує банки щодо кредитування суб’єктів підприємницької діяльності. Навіть, якщо клієнт банку втратив більше половини своїх активів, але релокувався та відновив свою діяльність на підконтрольній Україні території, то до нього не може бути застосована постанова Правління Національного банку України від 06.10.2023 № 125.
Проте, представник «ПриватБанку» Геннадій Кутняков зазначив, що на сьогодні кредитна політика банку щодо Луганської та Донецької областей є обмеженою.
Під час зустрічі відбулася жвава дискусія щодо реструктуризації кредитів, обслуговування суб’єктів господарювання з тимчасово окупованих територій та інших питань.