#FightForUkraine Павло Петриченко був відомим громадським активістом, організатором багатьох суспільних ініціатив…

#FightForUkraine

Павло Петриченко був відомим громадським активістом, організатором багатьох суспільних ініціатив...

#FightForUkraine

Павло Петриченко був відомим громадським активістом, організатором багатьох суспільних ініціатив і важливим учасником волонтерського руху, проте через повномасштабне вторгнення Росії він став на захист майбутнього своєї країни вже в ролі солдата.

Народився Павло 16 квітня 1991 року в Києві й ще в юності став активним учасником громадського життя. Брав участь у Революції гідності, допомагав ініціативі «Хто замовив Катю Гандзюк?», організовував акції на підтримку Сергія Стерненка та працював у фонді Сергія Притули.

З початком повномасштабного вторгнення Павло Петриченко активно долучився до волонтерства, ставши одним з ключових організаторів не тільки зборів допомоги військовим в Києві, але й доставки всього необхідного безпосередньо в зону бойових дій. Як тільки волонтерський рух був налагоджений, в квітні 2022 року він покинув свою роботу в тилу та приєднався до лав 59-ї окремої мотопіхотної бригади.

«У ЗСУ я хотів піти ще на початку лютого. Я не хотів волонтерить, відверто кажу… я не воював з 2014 по 2022 рік, і було якесь моральне переконання, що от тепер мій час піти на війну», – говорив Павло в інтерв’ю.

В Силах оборони України він служив в аеророзвідці: розвідував позиції росіян, стежив за пересуванням техніки та допомагав націлювати артилерію на скупчення військ. Павло Петриченко брав участь в обороні Миколаєва, звільнені Херсонщини та боях на Донеччині, був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Навіть будучи у війську він не припиняв відстежувати соціальні проблеми та, зокрема, став автором петиції про обмеження онлайн-казино для військовослужбовців під час воєнного стану.

У квітні 2024 року стало відомо про смерть Павла Петриченко на фронті.

Джерело