«Ми усі покликані, як і Василій Великий, провадити людей до Царства Божого» – владика Володимир
«Сьогоднішній день наповнений кількома святами та подіями. Ми впускаємо Новий Рік в наше життя. Вже вдруге святкуємо цей день у різдвяний час.
Різдвяний час – це своєрідний поріг, за яким залишається рік, що минає, – ми віддаємо його в історію. Водночас це початок нового життєвого циклу кожної людини. Ми прийшли до храму, щоб в літургійній молитві збагнути таємницю часу, просити Божої опіки» – про це сказав владика Володимир під час проповіді на Божественній Літургії 1 січня у монастирі св. Герарда у Кохавино.
Наголошуючи на важливості Різдва Христового для всієї історії людства, (бо світ до його приходу на землю відрізнявся від світу, який настав після цього), владика зауважив, що так само є і з нашим життям: воно змінюється, коли приймаємо Ісуса в наше життя.
Пояснюючи сьогоднішнє свято Найменування Христа, проповідник пригадав вірним на важливості надання імені в єврейській культурі, яке тоді було пов’язане з обрізанням хлоп’яти на восьмий день після народження (у нас імя надається під час уділення таїнства хрещення). «Надання імені в Старому Завіті мало важливе значення, означало історію цієї особи або її завдання, покликання в житті. Ісус означає «Бог спасає». Це ім’я виражає Його сутність і місію, бо Він «спасе свій народ від гріхів». В цьому імені закладена немов би ціла програма Його життя», – наголосив владика Володимир.
Порівнюючи тодішню єврейську традицію найменування дітей і нашу теперішню ( коли дитину часто називають за іменем когось з рідних), владика заохотив вірних поставити собі питання: Що означає для мене моє ім’я, що означає це, що мене охрестили? Наскільки серйозно ми трактуємо факт, що належимо Богові?!
Згадуючи у проповіді св. Василія, память якого ми теж сьогодні святкуємо, владика зауважив, що його ім’я означає царський, королівський (гр. Basileios). «Цей єпископ Кесарії проповідував словом і пером. Не маємо певності, що він був великий ростом, радше його життя було величне. Він покликаний провадити людей до Божого Царства. До цього покликані і ми! Кожний йде своєю дорогою до цієї перспективи».
Вітаючи вірних з Новим Роком, який сьогодні святкуємо, владика Володимир порівняв дні прийдешнього року з подарунковими бонусами на наших рахунках, використання яких багато у чому залежить від нас: «Сьогодні на рахунок кожної людини нараховується 365 днів. Чи ми їх використаємо, в деякій мірі залежить від нас. Як їх прожити – багато в чому буде залежати від нас».