📢 Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 затверджено нові підходи до процесу оцінювання повсякденного функціонування особи, які впроваджуються з 1 січня 2025 року.
💻 Реформа передбачає впровадження електронного направлення до експертної команди з оцінювання.
Завдяки електронній системі шлях пацієнта до отримання рішення стане коротшим. Також спрощуються важливі для багатьох процедури: встановлення або продовження інвалідності, оновлення індивідуальної програми реабілітації (ІПР).
❓ Як діяти в 2025 році?
Для продовження статусу інвалідності чи оновлення ІПР звертайтеся до свого лікаря. Він створить електронне направлення до експертної команди.
Для визначення потреби в допоміжних засобах реабілітації (ДЗР) ви можете звернутися не лише на оцінювання повсякденного функціонування особи — ДРЗ можуть бути призначені мультидисциплінарною реабілітаційною командою також у рамках отримання реабілітації у сфері охорони здоров'я або військово-лікарською комісією під час проведення експертизи для військовослужбовців. Для дітей ДРЗ як і раніше призначає ЛКК.
Для подовження тимчасової непрацездатності, потреби в догляді та соціальних послугах та з іншими цілями лікар також направить вас на оцінювання експертними командами.
📌 Детальні інструкції та повний текст читайте на сайті МОЗ.
Джерело