Унікальне явище: в Одеській області зацвіла рідкісна червонокнижна квітка
В Одеській області, на території української Бессарабії, співробітники Національного природного парку «Тузлівські лимани» знайшли перше цвітіння червонокнижного пізньоцвіта анкарського. Вчені кажуть, що це – унікальне зимове явище для цієї пори року.
«В дні між Різдвом та Новим роком, в Українській Бессарабії наші співробітники виявили перше дивовижне природне явище для цієї пори року – цвітіння пізньоцвіта анкарського, унікальної рослини з Червоної книги України. Місцеві мешканці називають його – брандушкою», – повідомив, співробітник нацпарку, доктор біологічних наук Іван Русєв.
За його словами, це дивовижне явище природи «оголосило початок весни» у басейні річки Кагильник недалеко від міста Татарбунари. Ця рослина вважається серед первоцвітів найбільш раннім ефемероїдом (багаторічна трав’яниста рослина з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою).
Русєв розповідає, що в цей зимовий сезон брандушка почала показувати свої перші листочки одразу після зимового сонцестояння торік, а перші рослини зацвіли між Різдвом та Новим роком у 2025-му.
Вчений підкреслює, що основна загроза для цієї рідкісної рослини – антропогенна трансформація місць, випасання худоби, розорювання степів та лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, а також – збирання з метою продажу й викопування бульбоцибулин.
«Слід зазначити, що через протизаконне розорювання понад 50% степових ділянок у НПП »Тузлівські лимани», ця рослина зникла в нацпарку більш як 30 років тому», – наголошує Русєв.
Джерело: УНІАН