Перша леді і команда Фундації Олени Зеленської ознайомилися з реалізацією своїх проєктів на Одещині
На Одещині перша леді України разом із командою Фундації Олени Зеленської відкрила укриття, яке повністю відновила та облаштувала Фундація. Воно може вмістити майже 500 дітей.
Для Фундації це перше укриття, відкрите саме на території дитячого садочка. У ньому є спеціальні зони для навчання та дозвілля, а також окреме приміщення з ліжками. Поряд із цим садочком розташований опорний ліцей, учні якого також зможуть користуватися цим безбар’єрним укриттям.
У перший день навчання після канікул в оновленому укритті для учнів 9–11 класів Фундація організувала профорієнтаційний воркшоп, профінансувавши тренінг від благодійного фонду «Клуб Добродіїв». Під час воркшопу «Розшифруй свій код успіху» підлітки розкривали творчий потенціал і обирали майбутню професію.
«Попри війну й необхідність постійно рятуватися від ракетних обстрілів в укриттях наші діти продовжують мріяти, пізнавати себе та активно шукати шляхи самореалізації. Це неймовірно надихає, додає надії та лише підтверджує силу нашої стійкості», – зазначила дружина Президента.
Цьогоріч Фундація планує масштабувати проєкт з відновлення укриттів. Незабаром іще два об’єкти запрацюють на Одещині та п’ять – на Миколаївщині й Дніпровщині. Також розпочнуться роботи з облаштування укриттів, на які уряд Аландських островів виділив 3 млн євро.
Крім того, перша леді разом із командою Фундації відвідала новий осередок Школи Супергероїв. Він повноцінно запрацював в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні. Створення осередку повністю профінансувала Фундація Олени Зеленської.
На запрошення дружини Президента в освітньому просторі також побував Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, який прибув в Україну з шостим візитом від початку повномасштабного вторгнення. Перша леді розповіла про те, як працюють осередки Державної установи «Школа Супергероїв» та чому вони такі важливі.
«Під час війни ми виросли з п’яти освітніх осередків до 17 повноцінних освітніх просторів, облаштованих за найвищими стандартами, з відділенням для дошкільної освіти, кабінетом практичного психолога. І це велика робота команди, партнерів, друзів Школи Супергероїв. Ми вдячні першій леді, Фундації за те, що поділяють наші цінності, розуміють важливість освіти для маленьких пацієнтів лікарень», – сказала в. о. директора ДУ «Школа Супергероїв» Наталія Жилінська.
Школа Супергероїв має окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, власного методиста та команду педагогів, які викладають понад 10 предметів. Також є кабінет дитячого психолога, де маленькі пацієнти можуть знайти необхідну підтримку.
Донором створення Школи Супергероїв в Одесі став партнер Фундації – благодійник із Південної Кореї Good Steward Inc. FEBC-Korea.
«Одеська Школа Супергероїв – це одна з шести шкіл, створення яких Фундація профінансувала у 2024 році. І ми й далі масштабуватимемо цей проєкт. У наших планах на 2025 рік – відкрити ще щонайменше шість таких освітніх осередків в інших містах», – зазначила директорка Фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.
Цьогоріч Школи Супергероїв запрацюють у Чернігові, Черкасах, Луцьку, Чернівцях, Тернополі та Мукачеві. Також Фундація планує відновлення осередку в «Охматдиті».
Крім того, команда Фундації та Верховний комісар ООН у справах біженців відвідали сім’ю з Херсонщини – одну з трьох, яка отримала нову оселю в межах програми субвенцій на придбання житла для великих прийомних родин, що через російську агресію втратили власний дім.
Ця родина одержала гуманітарну допомогу у вигляді необхідної побутової техніки від Фундації та УВКБ ООН.
«Я вдячний за можливість відвідати цю сім’ю разом із першою леді та її Фундацією, щоб на власні очі побачити, як ми разом надаємо допомогу переміщеним великим прийомним сім’ям і справді змінюємо на краще їхнє життя та життя дітей, про яких вони піклуються. Це свідчення нашого спільного прагнення підтримувати сім’ї переміщених і постраждалих від війни людей, забезпечувати їх необхідною допомогою та підтримувати на шляху до відновлення під час цієї жахливої війни», – сказав Філіппо Гранді.
Схожу допомогу від УВКБ ООН – партнера Фундації вже отримали великі прийомні родини у Харківській, Одеській, Львівській, Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській та інших областях. Серед них не лише ті, яким придбали житло за державною субвенцією, а й ті, якими опікується Фундація в межах своїх проєктів.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Фундація надала гуманітарну допомогу кожній другій великій прийомній родині, яка перебуває в Україні.
Цьогоріч Фундація також продовжить реалізацію проєкту «Адреса дитинства». 15 великих прийомних родин уже отримали нові будинки, у планах звести ще щонайменше 10 осель.