Закарпатські підприємці можуть отримати фінансову підтримку від Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу»
Як залучити додаткові кошти на започаткування чи розвиток власної справи, їм розповіли на черговій онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Заступник голови обласної військової адміністрації Олександр Пацкан під час відкриття заходу зазначив, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) – давні партнери Закарпаття. Зокрема, регіон уже має успішний досвід співпраці в межах проєктів «ГОВЕРЛА» та «Конкурентоспроможна економіка України».
Ініціатива USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» – це ще один шанс для місцевого мікро-, малого та середнього бізнесу залучити додаткове фінансування від партнерів або отримати вигідне кредитування від банків-посередників. Важливо, що сьогодні така підтримка доступна для підприємств різних галузей, зауважив директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк.
Докладно про можливості для бізнесу й механізми їх надання розповіла заступниця керівника групи «Фінансове посередництво та сприяння приватному сектору» Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» Олена Гіль.
«У межах такої ініціативи підприємці можуть отримати грошову підтримку на реалізацію своїх комерційних ідей. Зокрема, зараз для них доступні різні програми від банків-партнерів: підтримка розвитку фінансового лізингу від Креді Агріколь Банку, підвищення ефективності факторингу від Aktivitis, фінансування робочого капіталу за зниженими відсотковими ставками від ОТП Банку та дистанційне обслуговування від Ощадбанку», – підкреслила Олена Гіль.
Вона наголосила, що від початку дії Проєкту за програмами фінансування й підтримки грошову допомогу у вигляді доступних кредитів зі зменшеною ставкою, кешбеку чи грантів для розвитку бізнес-ідей на загальну суму близько 100 мільйонів доларів отримали понад 1050 українських підприємств різних галузей. Найбільше ініціатив втілили підприємства агросектору.
Проєкт «Інвестиції для стійкості бізнесу» діятиме до середини 2027 року. Більше інформації про доступні програми підтримки, їхні умови та про те, як до них долучитися, підприємці можуть знайти на офіційних ресурсах ініціативи.
Матеріали з онлайн-зустрічі в межах роботи платформи «Діалогу влади та бізнесу» розміщені на порталі «Допомога Закарпаття» за посиланням.