У своїх повідомленнях ми часто закликаємо «споживати електроенергію ощадливо» та не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів


У своїх повідомленнях ми часто закликаємо «споживати електроенергію ощадливо» та не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів. Чому це важливо – розповімо у цьому дописі.

Споживання електроенергії упродовж доби є нерівномірним. Найвище воно у години ранкового та вечірнього піків – коли люди або прокидаються та збираються на роботу, або повертаються з роботи та вмикають прилади, що не використовувались упродовж дня – плиту, електрочайник, бойлер, кавомашину, мікрохвильовку.

Раніше, до повномасштабної війни, українські електростанції легко могли покрити усі піки: якщо диспетчер бачив зростання споживання – він просто давав команду на увімкнення чергового енергоблока. Через наслідки масованих російських атак – зараз «запасу міцності» в енергосистемі немає. Під час холодів, у період спеки та внаслідок планових або аварійних ремонтів на електростанціях – покривати пікове споживання складно. Тому і виникає потреба в ощадливому споживанні.

Звісно, повністю відмовитись від користування електроприладами ми не можемо. Та це і не потрібно. Головні принципи тут такі: максимально зменшити час користування потужними електроприладами; змістити час їхнього використання з періодів пікового споживання; не вмикати кілька потужних приладів одночасно.

Які ж техніка у нашій оселі споживає найбільше? Орієнтовний рейтинг (за годину використання) тут такий:
🔹 електроплита – 3,5 – 5 кВт;
🔹 кондиціонер – 2,5 – 3,2 кВт;
🔹 масляний радіатор, праска, фен, електрочайник – 2 – 2,5 кВт;
🔹 бойлер, пилосос – близько 1,5 – 2,5 кВт;
🔹 духовка – 1,6 кВт;
🔹 кавомашина – 1,5 кВт;
🔹 мікрохвильова піч – 0,8 кВт;
🔹 пральна машина – 0,7 кВт.

Коли ми просимо споживати електроенергію ощадливо, будь ласка – не використовуйте кілька цих приладів одночасно. За можливості, перенесіть користування потужною технікою на час, що не є піковим (пральну машину і бойлер можна увімкнути на ніч, без кондиціонера обійтись вранці та увечері). Дотримання цих простих рекомендацій – суттєво допоможе енергосистемі та зменшить вірогідність аварійних відключень.

Джерело