Він зауважив, що одним із завдань Міністерства є допомогти стати стійкішими тим громадам, де це необхідно найбільше.

Він зауважив, що одним із завдань Міністерства є допомогти стати стійкішими тим громадам, де це необхідно найбільше.

Під час форуму відбулися дві дискусійні панелі, на яких обговорювали механізми формування ефективної регіональної політики з урахуванням специфіки кожного макрорегіону та типу території.

«Цілком згоден, що для кожної території має бути окремий підхід у питаннях розвитку, аби реалізація державної стратегії була відчутна нашим громадянами і в містах, і в селах. Водночас, особлива увага має бути прикута до територій, які перебували під окупацією або будуть визволені. А саме, якими будуть вектори економічної відбудови громад Луганщини, які ворог захопив ще у 2014 році. Своїми діями росіяни завдали значної шкоди довкіллю регіону. Екологічні збитки, які нам вдалося обрахувати, перевищують 617 мільярдів гривень. Але, думаю, що вони набагато більші. Актуальним є питання й розмінування територій, аби можна було розпочинати відбудову, а переселенцям – повернутися у звільнені громади», – наголосив Олексій Смирнов.

Форум організовано Міністерством розвитку громад і територій України спільно з ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії.

Представники міжнародних партнерів, зокрема Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, висловили готовність продовжувати підтримку України у сфері стратегічного планування.

Джерело