У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям»

У Житомирі, в регіональному офісі Уповноваженого з прав людини, 17 лютого відбулася нарада щодо результатів моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям».

У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям»

Серед учасників наради були перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, Представник Уповноваженого з прав дитини в Офісі Омбудсмана України Ірина Суслова, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Юрій Погодицький, директорка Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, директорка Департаменту охорони здоров’я ОВА Валентина Донець, начальниця Служби у справах дітей ОВА Анна Лужко, керуючий справами виконавчого апарату Житомирської обласної ради Віктор Назар та народний депутат Арсеній Пушкаренко.

Одним із ключових питань наради стало забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Як зазначила Ірина Суслова, наразі головне завдання створити систему підтримки дітей та сімей з дітьми, повернути дітей у їхні сім’ї та розвивати сімейні форми виховання.  Життя в інтернаті – це соціальна ізоляція,  відсутність індивідуального простору, дитина немає можливість повноцінно розвиватися.

За словами Наталії Остапченко, кожна дитина повинна зростати  в сім’ї, мати право на якісну освіту, адаптовану до її можливостей, доступ до медичної допомоги, реабілітаційних послуг та програм оздоровлення, а також на участь у соціальному та культурному житті.

«Ми прагнемо, щоб у кожної дитини була сімʼя, яка виховує дитину в атмосфері турботи, любові й розуміння. Докладається максимум зусиль для того, щоб якомога більше дітей, позбавлених батьківського піклування, зростали у гармонійних та комфортних умовах і мали можливість повноцінно розвиватися», – зазначила Наталія Остапченко.

Від початку 2024 року з Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків, наразі Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям вибуло 70 дітей, із них 21 дитина усиновлена, 12 дітей було повернуто в біологічні родини, 8 дітей влаштовано до прийомних сімей, 5 дітей влаштовано до дитячих будинків сімейного типу, 3 дітей влаштовано під опіку, 4 дітей влаштовано до патронатних родин, 11 дітей тимчасово влаштовано до сімей кандидатів в усиновлювачі та 5 дітей до реабілітаційних закладів.

Анна Лужко  зауважила, що на Житомирщині активно розвивається мережа патронатних сімей. На сьогодні функціонує 34 патронатних сім’ї у 21 територіальній громаді. На даний час в зазначені сім’ї влаштовано 73 дитини. Упродовж 2024 року створено 16 таких сімей у 12 громадах.

Як зазначила директорка Департаменту соціального захисту населення Олена Грищук, у системі соціального захисту області функціонують два дитячі інтернатні заклади – Новоборівський та Тетерівський дитячі будинки-інтернати, де на державному утриманні перебуває 180 підопічних. Також в області успішно працюють інклюзивно-ресурсні центри, які допомагають дітям з інвалідністю адаптуватися до освітнього процесу. На інклюзивному навчанні в закладах загальної середньої освіти перебуває 2173 дитини, а в дошкільних закладах – 783 дитини.

Крім цього, в області функціонують сім центрів комплексної реабілітації, де діти отримують фізичну, психологічну та соціальну підтримку. Серед послуг – сучасні програми фізичної терапії, розвиток моторних навичок та заходи відновлювального характеру.

Для покращення реабілітаційних послуг у 2025 році з Державного бюджету Житомирській області виділено 6,4 мільйона гривень.

Також під час наради обговорювалися перспективи розширення освітніх програм для підготовки педагогів та реабілітологів, а також залучення додаткових фінансових ресурсів, зокрема грантів і міжнародного партнерства.

Учасники зустрічі наголосили на необхідності подальшого вдосконалення реабілітаційних послуг, створення нових програм соціальної адаптації та зміцнення співпраці між державними структурами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами.

 

У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» У Житомирі обговорили результати моніторингового візиту до КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям»

Джерело