Чи є різниця у рівні енергоспоживання двох сусідніх робочих днів з однаковою температурою? Здавалося б, причин для суттєвих відмінностей небагато


Чи є різниця у рівні енергоспоживання двох сусідніх робочих днів з однаковою температурою? Здавалося б, причин для суттєвих відмінностей небагато. Але вони є, і передусім – це ефективність сонячної генерації.

Ще перед повномасштабним вторгненням українські споживачі (як побутові, так і бізнес) активно почали встановлювати сонячні панелі. Хтось хотів просто зменшити власні рахунки за електроенергію, а хтось – заробляти на продажу надлишків у загальну мережу. Масовані російські атаки на енергосистему додали ще один стимул: багато споживачів вирішили посилити власну енергоавтономність – і теж встановили вдома або на роботі сонячні панелі.

На сьогодні, вплив «сонця» на енергосистему дуже значний. На ілюстрації до цього посту, з допомогою вже знайомих вам котиків, зображені два графіки енергоспоживання у два суміжні дні березня – посеред робочого тижня і з приблизно однаковою середньодобовою температурою. Тільки перший день – похмурий, а наступний – сонячний. Різниця в рівні енергоспоживання (станом на 9:30 ранку) склала понад 9%. Це дуже багато.

Окрім споживання, погода зараз суттєво впливає і на генерацію, бо так само, як і побутові, ефективно працюють промислові сонячні електростанції. Їхню енергію теж потрібно комусь споживати, оскільки інакше для збалансування енергосистеми – генерацію доводиться обмежувати. Експортувати надлишки вдається далеко не завжди, бо у сусідів (наприклад, у Польщі) загальна встановлена потужність СЕС – у кілька разів більша, ніж в Україні. І часто сонячна погода одночасно встановлюється у багатьох країнах одночасно.

Щоб уникнути технологічних проблем – ми просимо споживачів у сонячну погоду максимально переносити користування потужними електроприладами на денний час доби.

🔹 Facebook
🔹 YouTube
🔹 Instagram
🔹 Linkedin

Джерело