Велелюдна екоподія відбулася на Волині

Велелюдна екоподія відбулася на Волині

1 квітня у школі-ліцеї №1 міста Ковеля відбулася масштабна екологічна акція. За спільною ініціативою Екологічного бюро УГКЦ, адміністратора ковельської парафії блаженного священномученика Василія Величковського та дирекції ліцею на подвір’ї корпусу, де навчаються діти початкових класів було висаджено яблуневий «Сад Надії».

Перед цим у даному навчальному закладі з нагоди Години Землі було проведено низку екозаходів: тематичні уроки та конкурси дитячої творчості і малюнків «Посади дерево» та «Збережи довкілля».

На подвір’ї біля школи зібрались керівництво ліцею, вчителі, понад 250 учнів та працівники школи, екореферент Луцького екзархату о. Ярослав Пелих та місцевий священник о. Іван Дутка. Спочатку о. Ярослав Пелих провів молитву на благословення саджанців і в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення задля порятунку створіння» розповів перед зібраною шкільною родиною про діяльність Екобюро УГКЦ та його природоохоронні ініціативи і провів тематичну екологічну доповідь, де наголосив на важливості питань енергоефективності та енергозбереження, особливо в теперішній час війни та відповідальності кожного за все створіння Боже.

Натомість о. Іван ще доповнив і виокремив окремі екологічні проблеми, які, зокрема, існують зараз на Волині, а це найперше підпали сухої трави через що буквально на днях згоріло кладовище у Старій Виживці. Священик просив усіх про спільну відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини і всієї планети.

Після молитви та слів-настанов і звернень духовенства всі присутні, а особливо діти, активно взялися за висадження яблуневого саду. Кожен клас насаджував дерева за якими зобов’язувалися згодом доглядати і очікувати на їх плоди. Хочеться згадати і наголосити, що дана подія з висадкою дерев для декого з дітей була дуже важливою і відповідальною, бо частина з них це робили вперше в своєму житті.

Велелюдна екоподія відбулася на Волині

У рамках даної екомісії через руки екореферента Луцького екзархату від Екологічного бюро УГКЦ для спільноти ліцею було подаровано екобібліотечку, а це екологічна література, настільні екоігри, флаєри та буклети.

На сам кінець директорка ліцею з працівниками та вчителями провела для отців огляд творчих робіт учнів на екологічну тематику, які вражали мистецькою цінністю, а також глибиною розуміння природоохоронної проблематики та проблем збереження довкілля.

Щирими взаємними словами вдячності, дитячими усмішками та весняним дощем завершилась екомісія у Ковелі.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело